Knews - en to el translation catalogue (626 entries)

en: %s users have been exported.
el: %s χρήστες έχουν εξαχθεί.

en: (get it in our shop, login and click on "My Downloads" page)
el: (πάρτε το στο κατάστημά μας, συνδεθείτε και κάντε κλικ στη σελίδα "My Downloads")

en: (high performance SMTP)
el: (υψηλής απόδοσης SMTP)

en: (highest)
el: (υψηλότερο)

en: (lowest)
el: (χαμηλότερο)

en: (normal)
el: (κανονικό)

en: ...or all lists and all languages to export all users.
el: ... ή όλες τις λίστες και όλες τις γλώσσες να εξαγωγή όλως των χρηστών.

en: 1. Select the users you want to export:
el: 1. Επιλέξτε τους χρήστες που θέλετε να εξάγετε:

en: 1.1. Select the lists to export:
el: 1.1. Επιλέξτε τις λίστες για την εξαγωγή:

en: 1.2. Select the languages to export:
el: 1.2. Επιλέξτε τις γλώσσες από την εξαγωγή:

en: 2. Format options:
el: 2. Επιλογές διαμόρφωσης:

en: <strong>Knews is now registered</strong>. Go to %s plugins administration %s and click on Knews 'Check for updates' link for upgrade. Thank you very much.
el: <strong>Το Knews είναι τώρα εγγεγραμμένο</strong>. Μετάβαση στη %s  διαχείριση του πρόσθετου %s και κάντε κλικ στο σύνδεσμο  «Έλεγχος για ενημερώσεις» του Knews για αναβάθμιση. Σας ευχαριστώ πολύ.

en: <strong>Knews:</strong> Do you want to stay-in-touch about latest Knews features, tips and tricks? Please, subscribe to our newsletter %s here
el: <strong>Knews:</strong> Θέλετε να μείνετε σε επαφή σχετικά με τις τελευταίες δυνατότητες του Knews, συμβουλές και κόλπα; Παρακαλούμε, εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας %s εδώ

en: <strong>Note</strong>: if you are using <strong>qTranslate</strong> you cant deactivate this option, because it uses this filter to divide the post contents into different languages.
el: <strong>Σημείωση</strong>: αν χρησιμοποιείτε το <strong>qTranslate</ strong> δεν μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, επειδή χρησιμοποιεί αυτό το φίλτρο για να χωρίσει τα περιεχόμενα της ανάρτησης σε διαφορετικές γλώσσες.

en: A token is used to insert a field in the newsletter. Should be located between %, with no spaces, for example: %name%
el: Μία ένδειξη χρησιμοποιείται για να εισαγάγετε ένα πεδίο στο Ενημερωτικό Δελτίο. Θα πρέπει να βρίσκεται ανάμεσα σε %, χωρίς κενά διαστήματα, όπως για παράδειγμα:%% όνομα

en: Accumulated sign ups and unsubscribes from date:
el: Συσσωρευμένες εγγραφές και μη συνδρομητές από την ημερομηνία:

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate this user
el: Ενεργοποίηση αυτού του χρήστη

en: Activate user directly (don't send e-mail confirmation)
el: Απευθείας ενεργοποίηση του χρήστη (μη αποστολή αλληλογραφία επιβεβαίωσης)

en: Activate/deactivate the automated task
el: Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση της αυτόματης εργασίας

en: Activated
el: Ενεργή

en: Active process:
el: Ενεργή διαδικασία:

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Active users:
el: Ενεργοί χρήστες:

en: Add a subscription form into the sidebar
el: Προσθήκη φόρμας συνδρομής στη πλαϊνή στήλη

en: Add extra field
el: Προσθήκη επιπλέον πεδίου

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Add newsletter
el: Προσθήκη ενημερωτικού δελτίου (newsletter)

en: Advanced options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Alerts
el: Ειδοποιήσεις

en: Alerts and logs
el: Ειδοποιήσεις και αρχεία γεγονότων

en: All
el: Ολα

en: All categories
el: Ολες οι κατηγορίες

en: All in
el: Ολα σε

en: All subscribers
el: Ολοι οι συνδρομητές

en: All: today
el: Ολα: σήμερα

en: And have been blocked in this import:
el: Και έχουν μπλοκαριστεί σε αυτή την εισαγωγή:

en: And there have not been imported:
el: Και δεν έχουν εισαχθεί:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply changes
el: Εφαρμογή αλλαγών

en: Apply changes and refresh image
el: Εφάρμοσε τις αλλαγές και ανανέωσε την εικόνα

en: Apply filter the_content in the newsletter post insertion (Deactivate for compatibility issues with some plugins like NextGen Gallery)
el: Εφαρμογή φίλτρου the_content στην εισαγωγή της ανάρτησης του ενημερωτικού δελτίου (Απενεργοποίηση για τα θέματα συμβατότητας με ορισμένα πρόσθετα όπως το NextGen Gallery)

en: Assign the language:
el: Αντιστοίχηση της γλώσσας:

en: At the moment there is no automated task, you can create new ones
el: Προς το παρόν δεν υπάρχει αυτοματοποιημένη εργασία, μπορείτε να δημιουργήσετε νέες

en: At the moment there is no list, you can create new ones
el: Προς στιγμή δεν υπάρχει λίστα, μπορείτε να δημιουργήσετε καινούργιες

en: At the moment there is no newsletter, you can create new ones
el: Προς στιγμή δεν υπάρχει ενημερωτικό δελτίο (newsletter), μπορείτε να δημιουργήσετε καινούργια

en: Auto-create
el: Αυτόματη δημιουργία

en: Auto-create Newsletters
el: Αυτόματη δημιουργία Ενημερωτικών Δελτίων

en: Auto-create Newsletters Tutorial
el: Εκμάθηση Αυτόματης δημιουργίας Ενημερωτκών Δελτίων

en: Auto-created Newsletters
el: Αυτοδημιούργητα Ενημερωτικά Δελτία

en: Automated options
el: Επιλογές αυτοματοποίησης

en: Automated process activated
el: Η αυτοματοποιημένη διαδικασία ενεργοποιήθηκε

en: Automated process deactivated
el: Η αυτοματοποιημένη διαδικασία απενεργοποιήθηκε

en: Automated process deleted
el: Η αυτοματοποιημένη διαδικασία διαγράφηκε

en: Automated process name
el: Ονομα αυτοματοποιημένης διαδικασίας

en: Automated process name:
el: Ονομα αυτοματοποιημένης διεργασίας:

en: Automated submit
el: Αυτοματοποιημένη υποβολή

en: Automated submit activated
el: Η αυτοματοποιημένη υποβολή ενεργοποιήθηκε

en: Automated submit created
el: Η αυτοματοποιημένη υποβολή δημιουργήθηκε

en: Automated submits
el: Αυτοματοποιημένες υποβολές

en: Automatic submit
el: Αυτόματη υποβολή

en: Automatic/Manual submits of auto-created newsletters
el: Αυτόματες/Χειροκίνητες υποβολές των αυτοδημιούργητων ενημερωτικών δελτίων

en: Automatically send confirmation e-mails:
el: Αυτόματη αποστολή αλληλογραφίας επιβεβαίωσης:

en: Batch actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Batch submit process has been properly scheduled.
el: Η υποβολή της διαδικασίας έχει προγραμματιστή κατάλληλα.

en: Before enabling the Bounce detection, enter the values and click on TEST button
el: Πριν ενεργοποιήσετε την ανίχνευση ανεπίδοτου, εισάγετε τις τιμές και κάντε κλικ στο πλήκτρο TEST

en: Before enabling the sending SMTP, enter the values and your e-mail and then click on TEST button
el: Προτού ενεργοποιήσετε την αποστολή SMTP, καταχωρήστε τις τιμές και τη δνση αλληλογραφίας και πατήστε στο πλήκτρο TEST

en: Block
el: Μπλοκάρισμα

en: Block this user
el: Μπλοκάρισμα αυτού του χρήστη

en: Blocked
el: Μπροκαριμένο

en: Bounce
el: Ανεπίδoτα

en: Bounce configuration
el: Ρύθμιση ανεπίδοτου

en: Bounce detection activated
el: Ενεργοποίηση ανίχνευσης ανεπίδοτου

en: Bounce detection deactivated
el: Απερνεργοποίηση ανίχνευσης ανεπίδοτου

en: Bounce tutorial
el: Εκμάθηση ανεπίδοτου

en: Bounced
el: Aνεπίδοτο

en: CRON has not yet been configured
el: O CRON δεν έχει παραμετροποιηθεί ακόμα

en: CRON has stopped working.
el: O CRON έχει σταματήσει να δουλεύει.

en: CRON is properly configured
el: Ο CRON έχει παραμετροποιηθεί κατάλληλα

en: CSV File
el: CSV Αρχείο

en: CSV Upload
el: CSV μεταφόρτωση

en: CSV total:
el: CSV συνολικά:

en: Can configure Knews
el: Μπορεί να ρυθμίσει το Knews

en: Can manage newsletters
el: Μπορεί να διαχειριστεί τα ενημερωτικά δελτία

en: Can manage users
el: Μπορεί να διαχειριστεί τους χρήστες

en: Can see Knews Stats
el: Μπορεί να δει τα Knews στατιστικά

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cant connect to POP3 mail server, please, check the configuration values
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο διακομιστή αλληλογραφίας POP3, παρακαλούμε, ελέγξτε τις τιμές ρυθμίσεων

en: Cant create the automated submit
el: Δεν μπορώ να δημιουργήσω την αυτόματη υποβολή

en: Cant read
el: Δεν μπορείτε να διαβάσετε

en: Cant read text 1
el: Δεν μπορώ να διαβάσω το κείμενο 1

en: Cant read text 2
el: Δεν μπορώ να διαβάσω το κείμενο 2

en: Cant read text link
el: Δεν μπορώ να διαβάσω τον σύνδεσμο του κειμένου

en: Change the priority
el: Αλλάξε την προτεραιότητα

en: Check all mailing lists
el: Ελέγξτε όλες τις λίστες

en: Check dates
el: Ελέγξτε τις ημερομηνίες

en: Check the directory permissions for
el: Ελέγξτε τα διακαιώματα του καταλόγου για

en: Choose a template
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο

en: Choose one list
el: Επιλέξτε μία λίστα

en: Close Button Caption
el: Τίτλος πλήκτρου κλεισίματος

en: Close and Discard Changes
el: Κλείσιμο και Απόρριψη αλλαγών

en: Close and Save Changes
el: Κλείσιμο και Αποθήκευση αλλαγών

en: Compatibility options
el: Επιλογές συμαβατότητας

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Configure CRON tutorial
el: Εκμάθηση Διαμόρφωσης του CRON

en: Configure SMTP tutorial
el: Εκμάθηση Διαμόρφωσης του SMTP

en: Confirmation E-mail (body)
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης (σώμα)

en: Confirmation E-mail (subject)
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης (θέμα)

en: Confirmed
el: Επιβεβαιώθηκε

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Continue editing
el: Συνέχιση της επεξεργασίας

en: Create a mailing list
el: Δημιουργήστε μια λίστα αλληλογραφίας

en: Create a newsletter every %s posts
el: Δημιούργησε ένα ενημερωτικό δελτίο κάθε %s αναρτήσεις

en: Create a newsletter every x amount of time
el: Δημιουργία ενημερωτικού δελτίου κάθε x χρονικό διάστημα

en: Create a subscriber manually
el: Δημιουργήστε έναν συνδρομητή χειροκίνητα

en: Create a user
el: Δημιουργήστε ένα χρήστη

en: Create new mailing list
el: Δημιουργήστε νέα λίστα αλληλογραφίας

en: Create new newsletter
el: Δημιουργήστε ένα νέο ενημερωτικό δελτίο

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Cron-JS finished, you can close the window
el: Cron-JS τελείωσε, μπορείτε να κλείσετε το παράθυρο

en: Cron-JS in the process, don't close this window...
el: Cron-JS σε διαδικασία, μην κλείσετε αυτό το παράθυρο...

en: Current status of subscriptions
el: Τρέχουσα κατάσταση των συνδρομών

en: Currently have no subscribers.
el: Επί του παρόντος δεν έχουν συνδρομητές.

en: Custom Post Type
el: Προσαρμοσμένος Τύπος Ανάρτησης

en: Custom Post Types configuration
el: Διαμόρφωση Προσαρμοσμένων Τύπων Αναρτήσεων

en: Customised messages
el: Προσαρμοσμένα μηνύματα

en: Customize widget messages
el: Προσαρμογή μηνυμάτων γραφικών στοιχείων

en: Customize widget title
el: Προσαρμογή τίτλου γραφικού στοιχείου

en: Date (day/month/year)
el: Ημερομηνία (ημέρα/μήνας/έτος)

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Default alignment (<span style="color:#e00">left</span> for left to right languages and <span style="color:#e00">right</span> for right to left languages)
el: Προεπιλεγμένη στοίχιση  (<span style="color:#e00">αριστερά</span> από τα αριστερά προς τα δεξιά γλώσσες και <span style="color:#e00">δεξιά</span> για δεξιά προς τα αριστερά γλώσσες)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete definitively this automated task
el: Οριστική διαγραφή της αυτοματοποιημένης εργασίας

en: Delete definitively this newsletter
el: Οριστική διαγραφή αυτού του Ενημερωτικού Δελτίου

en: Delete definitively this user
el: Οριστική διαγραφεί αυτού του χρήστη

en: Delete module
el: Διαγραφή ενότητας

en: Desktop and mobile versions
el: Επιτραπέζιες και φορητές εκδόσης

en: Desktop version only
el: Επιτραπέζια έκδοση μόνο

en: Desktop version text link
el: Κείμενο συνδέσμου επιτραπέζιας έκδοσης

en: Do WordPress user importation
el: Κάνε εισαγωγή WordPress χρήστη

en: Do the import
el: Κάνε την εισαγωγή

en: Do you really want to delete this module?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την ενότητα;

en: Don't show this message again [x]
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα [x]

en: Dont ask
el: Μη ερωτηθέντα

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Duplicate this newsletter
el: Αντιγραφή του Ενημερωτικού Δελτίου

en: E-mail
el: Αλληλογραφία

en: E-mail on automatically import (body)
el: Αλληλογραφία στην αυτόματη εισαγωγή (σώμα)

en: E-mail on automatically import (title)
el: Αλληλογραφία στην αυτόματη εισαγωγή (τίτλος)

en: E-mail:
el: Αλληλογραφία:

en: E-mails sent at once
el: Η αλληλογραφία αποστέλλετε ταυτόχρονα

en: E-mails sent internally using WordPress (wp_mail() function)
el: Η αλληλογραφία αποστέλλετε εσωτερικά χρησιμοποιώντας το WordPress (wp_mail () function)

en: Edit
el: Διόρθωση

en: Edit image
el: Επεξεργασία εικόνας

en: Edit this newsletter
el: Επεξεργασία Ενημερωτικού Δελτίου

en: Edit this user
el: Επεξεργασία αυτού του χρήστη

en: Editing newsletter
el: Διόρθωση ενημερωτικού δελτίου

en: Enclosure
el: Περίφραξη

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error saving
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: Error: I can't write the .CSV file.
el: Error: Δεν μπορώ να γράψω το αρχείο CSV..

en: Error: Please, fill all the form
el: Σφάλμα: Παρακαλώ, συμπληρώστε όλη τη φόρμα

en: Error: This newsletter does not exist
el: Σφάλμα: Αυτό το Ενημερωτικό Δελτίο δεν υπάρχει

en: Error: can't move uploaded file.
el: Σφάλμα: δεν μπορεί να μεταφορτωθεί το μετακινούμενο αρχείο.

en: Error: can't open the file
el: Σφάλμα: Δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο

en: Error: make sure the directory %s exists and has write permissions (chmod 700).
el: Σφάλμα: βεβαιωθείτε ότι ο κατάλογος %s υπάρχει και έχει δικαιώματα εγγραφής (chmod 700).

en: Error: the name cant be empty
el: Σφάλμα: το όνομα δεν μπορεί να είναι κενό

en: Error: there are no mailing lists
el: Σφάλμα: δεν υπάρχουν λίστες αλληλογραφίας

en: Error: there is already an automated submit with this name
el: Σφάλμα: υπάρχει ήδη μία αυτοματοποιημένο υποβολή με αυτό το όνομα

en: Error: there is no image selected
el: Σφάλμα: δεν υπάρχει επιλεγμένη εικόνα

en: Errors submitting confirmation: %s
el: Λάθη υποβολής επιβεβαίωσης: %s

en: Export CSV
el: Εξαγωγή CSV

en: Export users
el: Εξαγωγή χρηστών

en: Extra fields
el: Επιπλέον πεδία

en: Failed to create the Newsletter
el: Αποτυχία στη δημιουργία του Ενημερωτικού Δελτίου

en: Fast selection:
el: Γρήγορη επιλογή:

en: Field
el: Πεδίο

en: Fields assignement
el: Πεδία εκχώρησης

en: File upload
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: File uploaded correctly
el: Το αρχείο μεταφορτώθηκε σωστά

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter by mailing list
el: Φίλτρο ανά λίστα αλληλογραφίας

en: Filter by state
el: Φίλτρο ανά κατάσταση

en: Find
el: Εύρεση

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Formatting
el: Μορφοποίηση

en: Free text content
el: Ελεύθερο περιεχόμενο κειμένου

en: From date:
el: Από ημνία:

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: Get posts from language:
el: Πάρτε τις αναρτήσεις από τη γλώσσα:

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go to first page
el: Πήγαινε στην πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Πήγαινε στην τελευταία σελίδα

en: Go to next page
el: Πήγαινε στην επόμενη σελίδα

en: Go to previous page
el: Πήγαινε στην προηγούμενη σελίδα

en: Go to template page
el: Μετάβαση στη σελίδα προτύπων

en: Hide Knews Shop Products offers
el: Απόκρυψη προσφορών προϊόντων του Knews

en: Hide automated newsletters?
el: Απόκρυψη αυτοματοποιημένων ενημερωτικών δελτίων ?

en: Hide default templates (only works if at least one template is installed into (/wp-content/uploads/knewstemplates/)
el: Απόκρυψη προεπιλεγμένων προτύπων (λειτουργεί μόνο εάν τουλάχιστον ένα πρότυπο είναι εγκατεστημένο στο (/wp-content/uploads/knewstemplates /)

en: Hide not sent newsletters?
el: Απόκρυψη μη αποστολή ενημερωτικών δελτίων ?

en: Host SMTP
el: Φιλοξενητής SMTP

en: I can't submit an e-mail to:
el: Δεν μπορώ να υποβάλω μία δνση αλληλογραφίας προς:

en: If a user already exists (matches e-mail)
el: Εάν ένας χρήστης ήδη υπάρχει (ταιριάζει με αλληλογραφία)

en: If not, change the separator values and / or closing. Then press "Scan CSV again":
el: Αν όχι, αλλάξτε τις τιμές διαχωρισμού και / ή κλείσιμο. Στη συνέχεια, πατήστε το κουμπί "Σάρωση CSV και πάλι":

en: If you can read this e-mail, SMTP is correctly configured and you can activate it in Knews preferences
el: Εάν διαβάζετε αυτή την αλληλογραφία, το SMTP είναι σωστά ρυθμισμένο και μπορείτε να το ενεργοποιήσετε στις επιλογές του Knews

en: If you choose a column, allowed values ​​are:
el: Εάν επιλέξετε μία στήλη, οι επιτρεπόμενες τιμές είναι:

en: If you do not know what values ​​to put, leave these initially, later you can change it
el: Αν δεν ξέρετε τι τιμές να θέσετε, αφήστε τις αρχικές, αργότερα μπορείτε να τις αλλάξετε

en: If you enter a value manually, this will be the same for all users imported
el: Εάν εισαγάγετε μια τιμή χειροκίνητα, αυτή θα είναι το ίδιο για όλους τους χρήστες που έχουν εισαχθεί

en: If you leave now this page, the Newsletter changes will be lost. Please, cancel and press the "Save" button (blue coloured).
el: Αν αφήσετε τώρα αυτή τη σελίδα, οι αλλαγές του Ενημερωτικού Δελτίου θα χαθούν. Παρακαλώ, να ακυρώστε και πατήστε το κουμπί "Αποθήκευση" (μπλε χρώμα).

en: If you see the correct values, press "Continue"
el: Εάν βλέπετε τις σωστές τιμές, πατήστε "Συνέχεια"

en: Image URL:
el: URL εικόνας:

en: Image align:
el: Ευθυγράμμιση εικόνας:

en: Image alt:
el: Ενναλ Εικόνα:

en: Image link:
el: Σύνδεσμος εικόνας:

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import <strong>all</strong> the WordPress users and subscribe into the mailing list:
el: Εισαγωγή <strong>όλων</strong> των WordPress χρηστών και συνδρομητών στην λίστα αλληλογραφίας:

en: Import CSV
el: Εισαγωγή CSV

en: Import WP users into Knews
el: Εισαγωγή των WP χρηστών στο Knews

en: Import finished
el: Η εισαγωγή τελείωσε

en: Import preview (we have not made ​​any changes yet:
el: Προεπισκόπηση εισαγωγής (δεν έχουμε κάνει καμία αλλαγή ακόμα:

en: Import results
el: Αποτελέσματα εισαγωγής

en: Inactive language
el: Απενεργοποιημένη Γλώσσα

en: Include the posts in the automated newsletters (default value for the new created posts)
el: Συμπεριλάβετε τις αναρτήσεις στα αυτοματοποιημένα ενημερωτικά δελτία (προεπιλεγμένη τιμή για τις νέες αναρτήσεις)

en: Include this post in the automated newsletters?
el: Συμπερίληψη αυτής της ανάρτησης στα αυτοματοποιημένα ενημερωτικά δελτία;

en: Insert a header in the first row
el: Εισαγωγή κεφαλίδας στην πρώτη σειρά

en: Insert post/page content
el: Εισαγωγή περιεχομένου ανάρτησης/σελίδας

en: Instructions for setting up CRON
el: Οδηγίες για να την δημιουργία του CRON

en: Inverse alignment (<span style="color:#e00">right</span> for left to right languages and <span style="color:#e00">left</span> for right to left languages)
el: Αντίστροφη ευθυγράμμιση (<span style="color:#e00">δεξιά</span> από τα αριστερά προς τα δεξιά γλώσσες και <span style="color:#e00">αριστερά</span> για δεξιά προς τα αριστερά γλώσσες)

en: Knews Post Options
el: Επιλογές δημοσίευσης του Knews

en: Knews Pro includes a bounce email detection system, it needs an dedicated account like bounce@yourdomain.com. First, create the account, next, fill the configuation fields, then test the connection and if all works fine, activate & save.
el: Το Knews Pro περιλαμβάνει ένα σύστημα ανίχνευσης ανεπίδετης αλληλογραφίας, χρειάζεται έναν αποκλειστικό λογαριασμό, όπως bounce@yourdomain.com. Πρώτα, δημιουργήστε το λογαριασμό, στη συνέχεια, συμπληρώστε τα πεδία ρυθμίσεων, μετά δοκιμάστε τη σύνδεση και αν όλα λειτουργούν σωστά, ενεργοποιήστε και  αποθηκεύστε.

en: Knews Pro is currently installed.
el: Το Knews Pro είναι εγκατεστημένο.

en: Knews Pro options
el: Επιλογές του Knews Pro

en: Knews runs every hour the automated newsletter creation jobs.
el: To Knews εκτελεί κάθε ώρα τις εργασίες δημιουργίας αυτοματοποιημένων ενημερωτικών δελτίων.

en: Knews submit runs every 10 minutes and sends a portion of the list.
el: Η υποβολή του Knews εκτελείτε κάθε 10 λεπτά και στέλνει ένα μέρος της λίστας.

en: Knews updated the database successfully. Welcome to %s version.
el: To Knews ενημέρωσε τη βάση δεδομένων με επιτυχία. Καλώς ήλθατε στην %s έκδοση .

en: Knews will try to resend those messages which have reported error
el: Το Knews θα προσπαθήσει να στείλει ξανά τα μηνύματα που αναφέρθηκαν με σφάλμα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language not detected!
el: Η γλώσσα δεν βρέθηκε!

en: Last run
el: Τελευταία εκτέλεση

en: Leave empty
el: Αφήστε κενό

en: Link clicks
el: Σύνδεσμος των κλικ

en: List deleted
el: Λίστα διαγράφηκε

en: List name
el: Ονομα λίστας

en: List name updated
el: Ονομα λίστας ενημερώθηκε

en: Lists
el: Λίστες

en: Load SMTP defaults:
el: Προκαθορισμένες τιμές SMTP:

en: Mailing list
el: Λίστα αλληλογραφίας

en: Mailing list created
el: Η λίστα αλληλογραφίας δημιουργήθηκε

en: Mailing lists
el: Λίστες αλληλογραφίας

en: Mailing lists updated
el: Οι λίστες αλληλογραφίας ενημερώθηκαν

en: Main
el: Κύριο

en: Main field
el: Κύριο πεδίο

en: Main options
el: Κύριες επιλογές

en: Maintain current data
el: Διατηρήστε τα τρέχοντα δεδομένα

en: Make preview
el: Κάνε προεπισκόπηση

en: Make your own templates how-to
el: Φτιάξτε τα δικά σας πρότυπα πώς-να

en: Mantain current data and add new mailing lists
el: Διατήρησε τα τρέχοντα δεδομένα και πρόσθεσε νέες λίστες αλληλογραφίας

en: Manual Newsletters
el: Χειροκίνητα Ενημερωτικά Δελτία

en: Manual submit
el: Χειροκίνητη υποβολή

en: Manual submit activated
el: Η Χειροκίνητη υποβολή ενεργοποιήθηκε

en: Mark as activated
el: Σημειωμένα ως ενεργοποιημένα

en: Mark as blocked
el: Σημειωμένα ως μπλοκαρισμένα

en: Mark as bounced
el: Σημειωμένα ως ανεπίδοτα

en: Mark as bounced email
el: Σημειωμένα ως ανεπίδοτα μηνύματα

en: Marking this box, this field will be visible in the users table. We recommend you don't mark more than 2 or 3 fields to avoid a confusing table
el: Επιλέγοντας αυτό το πλαίσιο, το πεδίο αυτό θα είναι ορατό στον πίνακα των χρηστών. Σας συνιστούμε να μην μαρκάρετε περισσότερα από 2 ή 3 πεδία για να αποφευχθεί η σύγχυση στον πίνακα

en: Max number of newsletters: <br />(-1 for infinite):
el: Μέγιστος αριθμός ενημερωτικών δελτίων: <br />(-1 για άπειρα):

en: Messages reset to defaults.
el: Τα μηνύματα να επανέλθουν στις προεπιλογές.

en: Method
el: Μέθοδος

en: Mobile version text link
el: Κείμενο συνδέσμου φορητής έκδοσης

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Move module
el: Μετακίνηση ενότητας

en: Multilanguage
el: Πολυγλωσσικό

en: Multilingual
el: Πολυγλωσσικό

en: Multisite detected. Only one instance of %s must be called for all websites.
el: Πολυκεντρική ανιχνευθεί. Μόνο ένα παράδειγμα του %s πρέπει να καλείται για όλες τις ιστοσελίδες.

en: My Hosting is GoDaddy
el: Η φιλοξενία μου στο GoDaddy

en: My hosting is 1&1
el: Η φιλοξενία μου είναι 1&1

en: Name
el: Ονομα

en: Name list
el: Ονομα λίστας

en: Name of extra field
el: Ονομα επιπλέον πεδίου

en: Name:
el: Ονομα:

en: New Auto-create Newsletters Process
el: Νέα διεργασία αυτοδημιούργητου Ενημερωτικού Δελτίου

en: New Auto-creation Process
el: Νέα αυτόματη δημιουργία διεργασίας

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό Δελτίο

en: Newsletter creation options
el: Επιλογές δημιουργίας ενημερωτικού δελτίου

en: Newsletter deleted
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο διαγράφηκε

en: Newsletter doesn't exists
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο δεν υπάρχει

en: Newsletter duplicated
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο αντιγράφηκε

en: Newsletter list updated
el: Η λίστα του Ενημερωτικού Δελτίου ενημερώθηκε

en: Newsletter name
el: Ονομα Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter name updated
el: Το όνομα του Ενημερωτικού Δελτίου ενημερώθηκε

en: Newsletter saved
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο αποθηκεύτηκε

en: Newsletter submit options
el: Επιλογές υποβολής ενημερωτικού δελτίου

en: Newsletters
el: Ενημερωτικά Δελτία

en: Newsletters & clicks from date:
el: Ενημερωτικά δελτία και τα κλικ από την ημερομηνία:

en: No
el: Οχι

en: No active users in the selected list, nothing programmed to send.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοί χρήστες στην επιλεγμένη λίστα, τίποτα δεν έχει προγραμματιστεί για αποστολή.

en: No delimiters
el: Δεν υπάρχουν διαχωριστικά

en: No mulilanguage plugins detected. Knews works with qTranslate and WPML plugins
el: Δεν έχουν ανιχνευθεί πολυγλωσσικά πρόσθετα. Το Knews λειτουργεί με τα πρόσθετα qTranslate και WPML

en: No submits yet. First go to Newsletters, create one, and then submit it.
el: Καμία υποβολή ακόμα. Πρώτα πηγαίνετε στα ενημερωτικά δελτία δημιουργήστε ένα, και στη συνέχεια υποβολή.

en: No users match criteria
el: Δεν υπάρχουν χρήστες που ταιριάζουν με τα κριτήρια

en: No users match the search criteria
el: Δεν βρέθηκαν χρήστες με τα κριτήρια αναζήτησης

en: None
el: Κανένα

en: Not confirmed
el: Δεν έχει επιβεβαιωθεί

en: Not confirmed:
el: Μη επιβεβαιωμένα:

en: Not required
el: Μη απαιτούμενα

en: Note: Knews authors have no relationship with qTranslate or WMPL authors.
el: Σημείωση: Οι συγγραφείς του Knews δεν έχουν καμία σχέση με τους συγγραφείς των qTranslate ή WMPL.

en: Note: mark all lists and the desired language/s to filter by language, or all languages and desired lists to filter by list,
el: Σημείωση: επισημάνετε όλες τις λίστες και την επιθυμητή γλώσσα/ες για να φιλτράρετε ανά γλώσσα, ή όλες τις γλώσσες και τις επιθυμητές λίστες για να φιλτράρετε ανά λίστα,

en: Now you must click here, then a window that emulates CRON with JavaScript will open. You should leave it open till sending ends.
el: Τώρα πρέπει να πατήσετε εδώ, τότε ένα παράθυρο που μιμείται τον CRON με JavaScript θα ανοίξει. Θα πρέπει να το αφήσετε ανοιχτό μέχρι η αποστολή να τελειώσει.

en: Of which have been successfully imported:
el: Εκ των οποίων έχουν εισαχθεί με επιτυχία:

en: Off
el: Σβηστή

en: On
el: Ανοιχτή

en: Ongoing
el: Συνεχίζεται

en: Only delete
el: Μόνο διαγραφή

en: Only from the %s main blog dashboard %s the Knews upgrades can be managed. Maybe only the network administrator can do it.
el: Μόνο από το %s βασικό πίνακα εργαλειών του blog %s οι αναβαθμίσεις του Knews μπορούν να διαχειριστούν. Ίσως μόνο ο διαχειριστής του δικτύου μπορεί να το κάνει.

en: Only update
el: Μόνο ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτό

en: Open a preview in a new window
el: Ανοίξε μια προεπισκόπηση σε ένα νέο παράθυρο

en: Open for registered users
el: Ανοιχτό για εγγεγραμμένους χρήστες

en: Operate Knews as monolingual
el: Λειτουργήστε το Knews ως μονογλωσσικό

en: Order
el: Παραγγελία

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: POP3 Mail host:
el: Φιλοξενητής αλληλογραφίας POP3:

en: POP3 Port:
el: Πόρτα POP3:

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pause
el: Παύση

en: Pause this submit
el: Παύση υποβολής

en: Paused
el: Διακόπηκε

en: Paused?
el: Διακόπηκε?

en: Pay attention: If your SMTP server is anonymous leave SMTP User and SMTP Password fields blank
el: Προσοχή: Εάν ο SMTP διακομιστής σας είναι ανώνυμος, αφήστε τα πεδία του χρήστη και του κωδικού κενά

en: Permission
el: Aδεια

en: Please, explain your questions in English, Spanish or Catalan:
el: Παρακαλώ, εξηγήστε τις ερωτήσεις σας στα αγγλικά, ισπανικά ή καταλανικά:

en: Please, go to %s configuration page
el: Παρακαλώ, μεταβείτε στη %s σελίδα διαμόρφωσης

en: Port SMTP
el: Πόρτα SMTP

en: Posts
el: Αναρτήσεις

en: Premium options
el: Πριμοδοτημένες επιλογές

en: Prevent bot registrations. Some Cache Plugins can need deactivate this option (Subscribe always fails "wrong e-mail adress" message).
el: Αποτροπή bot καταχωρίσεων. Για μερικά πρόσθετα Cache μπορεί να χρειαστείτε να απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή (Μήνυμα: Η συνδρομή πάντα αποτυγχάνει "λάθος δνση αλληλογραφίας").

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Prioritary Support
el: Υποστήριξη Προτεραιοτήτων

en: Prioritary Support for Knews Pro
el: Υποστήριξη Προτεραιοτήτων για το Knews Pro

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Progress / Results
el: Εξέλιξη / Αποτελέσματα

en: Properly tabulated
el: Σωστός πίνακας

en: Properties of image
el: Ιδιότητες της εικόνας

en: Put a url if you want to put link around the image, for example: http://www.mysite.com/mypage.html.
el: Βάλτε url, αν θέλετε να βάλετε σύνδεσμο γύρω από την εικόνα, για παράδειγμα:
    http://www.mysite.com/mypage.html.

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: Redirecting to editor...
el: Αναπροσανατολισμός στο συντάκτη ...

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Remove pause, continue submit
el: Αφαιρέση παύσης, να συνεχίσει η υποβολή

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename this list
el: Μετονομασία λίστας

en: Rename this newsletter
el: Μετονομασία Ενημερωτικού Δελτίου

en: Required
el: Απαιτούμενα

en: Reset all alerts
el: Επαναφορά όλων των ειδοποιήσεων

en: Reset all messages to default values (all languages at once)
el: Επαναφορά όλων των μηνυμάτων στις προκαθορισμένες τιμές (σε όλες τις γλώσσες ταυτόχρονα)

en: Resize toolbox
el: Αλλαγή μεγέθους εργαλειοθήκης

en: Resubmit those which have reported error
el: Υποβολή ξανά αυτών που αναφέρθηκαν με σφάλμα

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Role name
el: Ονομα ρόλου

en: Roles and capabilities
el: Ρόλοι και δυνατότητες

en: Roles and capabilities saved.
el: Ρόλοι και δυνατότητες καταχωρήθηκαν.

en: SMTP Password
el: SMTP Κωδικός

en: SMTP Secure
el: SMTP Ασφάλεια

en: SMTP Submit e-mail test done
el: SMTP Υποβολή δοκιμαστικής αλληλογραφίας έγινε

en: SMTP User
el: SMTP Χρήστης

en: SQL Error while inserting user
el: Σφάλμα SQL κατά την εισαγωγή του χρήστη

en: SQL Error while updating user
el: Σφάλμα SQL κατά την ενημέρωση του χρήστη

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Serial
el: Αποθήκευση Σειριακού

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Saved.
el: Αποθηκεύτηκε

en: Scan CSV again
el: Σάρωση CSV και πάλι

en: Schedule submit
el: Υποβολή Προγραμματισμού

en: Secure connection:
el: Ασφαλής σύνδεση:

en: See fails
el: Δείτε τις αποτυχίες

en: See log
el: Δείτε αρχείο γεγονότων

en: See report fails by SMTP server
el: Δείτε την αναφορά αποτυχιών ανά SMTP διακομιστή

en: See the complete submit log
el: Δείτε το πλήρες αρχείο γεγονότων της υποβολής

en: See this list users
el: Δείτε τη λίστα χρηστών

en: See users
el: Δείτε τους χρήστες

en: Select a column
el: Επιλέξτε μία στήλη

en: Select all your subscribers (%s) to perform a massive action
el: Επιλέξτε όλους τους συνδρομητές (%s) για να εκτελεστεί μια μαζική ενέργεια

en: Select at least one list and one language.
el: Επιλέξτε τουλάχιστον μία λίστα και μια γλώσσα.

en: Select one or more lists
el: Επιλέξτε μία ή περισσότερες λίστες

en: Select the %s filtered subscribers to perform a massive action
el: Επιλέξτε τους %s φιλτραρισμένους συνδρομητές για να εκτελεστεί μια μαζική ενέργεια

en: Select the post to insert in the newsletter
el: Επιλέξτε το άρθρο για να εισάγετε στο Ενημερωτικό Δελτίο

en: Send a confirmation e-mail to the unconfirmed users (not to the locked ones)
el: Στείλτε ένα μήνυμα επιβεβαίωσης στους ανεπιβεβαίωτους χρήστες (όχι στους κλειδομένους)

en: Send e-mail confirmation
el: Στείλτε αλληλογραφία επιβεβαίωσης

en: Send e-mails using SMTP (recommended)
el: Στείλτε την αλληλογραφία χρησιμοποιώντας SMTP (συνιστάται)

en: Send the newsletter manually
el: Αποστολή των Ενημερωτικών Δελτίων

en: Send the newsletter to the following lists
el: Στείλτε το Ενημερωτικό Δελτίο στις ακόλουθες λίστες

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Sender e-mail
el: Δνση αλληλογραφίας αποστολέα

en: Sender name
el: Ονομα αποστολέα

en: Sending
el: Αποστολή

en: Sending SMTP is not enabled, the shipments are less reliable.
el: Η αποστολή SMTP δεν είναι ενεργοποιημένη, οι αποστολές δεν θα γίνουν

en: Sending newsletter
el: Αποστολή Ενημερωτικού Δελτίου

en: Sendings
el: Αποστολές

en: Sendings Error
el: Σφάλμα Αποστολών

en: Sendings OK
el: Αποστολές ΕΝΤΑΞΕΙ

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Serial Key:
el: Σειριακό Κλειδί:

en: Set the current date and time as start submit time
el: Ρυθμίστε την τρέχουσα ημερομηνία και ώρα ως αρχή χρόνου υποβολής

en: Shipping done, check that the mail has arrived.
el: Η αποστολή έγινε, ελέγξτε ότι το μήνυμα έχει φτάσει.

en: Show/hide handlers
el: Εμφάνιση/απόκρυψη εξεραίσεις

en: Sign Ups & Blocks
el: Εγγραφές & Μπλοκαρίσματα

en: Sign up date user cant be understood
el: Δεν μπορεί να γίνει κατανοητή η ημερομηνία εγγραφής του χρήστη

en: Sign ups
el: Εγγραφές

en: Sorry, this is a premium feature. Please, %s click here and see all the Knews Pro features.
el: Δυστυχώς, αυτό είναι ένα πρόσθετο χαρακτηριστικό. Παρακαλώ,%s κάντε κλικ εδώ και δείτε όλες τα Knews Pro χαρακτηριστικά.

en: Special
el: Ειδικός

en: Start (now or deferred)?
el: Έναρξη (τώρα ή αναβολή);

en: Start now
el: Εναρξη τώρα

en: State
el: Κατάσταση

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Step
el: Βήμα

en: Stop and delete this submit now
el: Σταμάτησε και διέγραψε αυτή την υποβολή τώρα

en: Subject
el: Θέμα

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit automatic
el: Αυτόματη υποβολή

en: Submit deleted
el: Η υποβολή διαγράφηκε

en: Submit end
el: Τέλος υποβολής

en: Submit error.
el: Σφάλμα υποβολής.

en: Submit method
el: Μέθοδος υποβολής

en: Submit method:
el: Μέθοδος υποβολής:

en: Submit newsletter
el: Υποβολή Ενημρωτικού Δελτίου

en: Submit priority updated
el: Προτεραιότητα υποβολής ενημερώθηκε

en: Submit start
el: Εναρξη υποβολής

en: Submit start time updated
el: Ωρα έναρξης υποβολής ενημερώθηκε

en: Submit this newsletter
el: Υποβολή Ενημερωτικού Δελτίου

en: Submits
el: Υποβολές

en: Subscribe all users to the following mailing lists:
el: Να εγγραφούν όλοι οι χρήστες στις ακόλουθες λίστες αλληλογραφίας:

en: Subscribe me
el: Να γίνω συνδρομητής

en: Subscribe new WordPress users to:
el: Εγγραφή νέων χρηστών WordPress για:

en: Subscribe to list
el: Εγγραφή στη λίστα

en: Subscribers
el: Συνδρομητές

en: Subscription Error Dialog (Message)
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης (Μήνυμα)

en: Subscription Error Dialog (Title)
el: Παράθυρο διαλόγου σφάλματος συνδρομή (Τίτλος)

en: Subscription OK Dialog (Message)
el: Παράθυρο διαλόγου ΕΝΤΑΞΕΙ συνδρομή (Μήνυμα)

en: Subscription OK Dialog (Title)
el: Παράθυρο διαλόγου ΕΝΤΑΞΕΙ συνδρομή (Τίτλος)

en: Subscription done, you were already subscribed (AJAX message)
el: Η συνδρομή έγινε, έχετε ήδη εγγραφεί (AJAX μήνυμα)

en: Subscription error (AJAX message)
el: Λάθος συνδρομής (AJAX μήνυμα)

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Target
el: Στόχος

en: Target for newsletter:
el: Στόχος για το ενημερωτικό δελτίο:

en: Template
el: Πρότυπο

en: Test POP3 config
el: Ελεγχος ρυθμίσεων POP3

en: Test SMTP config
el: SMTP Δοκιμή ρυθμίσεων

en: Text direction, Left To Right or Right To Left: put <span style="color:#e00">ltr</span> or <span style="color:#e00">rtl</span>
el: Κατεύθυνση κειμένου, αριστερά προς τα δεξιά ή δεξιά προς τα αριστερά: βάλτε <span style="color:#e00">ltr</span> or <span style="color:#e00">rtl</span>

en: The WPML plugin was not detected, multilingual options are not functional
el: Το πρόσθετο WPML δεν ανιχνεύθηκε, οι πολυγλωσσικές επιλογές δεν λειτουργούν

en: The alternate text is very important, because most mail clients block initial image load and show the alternate image text.
el: Το εναλλακτικό κείμενο είναι πολύ σημαντικό, επειδή οι περισσότεροι πελάτες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπλοκάρουν τις αρχικό εικόνες και δείχνουν το εναλλακτικό κείμενο.

en: The date range you have selected is not available.
el: Το εύρος ημερομηνίας που επιλέξατε δεν είναι διαθέσιμο.

en: The directory /wp-content/plugins/knews/tmp must be writable (chmod 700)
el: Ο φάκελος /wp-content/plugins/knews/tmp πρέπει να είναι εγγραψιμος (chmod 700)

en: The e-mails submited to any e-mail terminated with @knewstest.com (like testing001@knewstest.com or xxx@knewstest.com) will be submited to: %s for your testing purposes
el: Τα μηνύματα αλληλογραφίας που έχουν υποβληθεί σε οποιοδήποτε μήνυμα που έχει τερματιστεί με @knewstest.com (όπως testing001@knewstest.com ή xxx@knewstest.com) θα υποβληθεί προς: %s για λόγους δοκιμής

en: The field already exists
el: Το πεδίο ήδη υπάρχει

en: The field has been added
el: Το πεδίο έχει προστεθεί

en: The field name can't be empty
el: Το όνομα του πεδίου δεν μπορεί να είναι κενό

en: The field name cant be empty
el: Το όνομα του πεδίου δεν μπορεί να είναι κενό

en: The fields have been updated
el: Οι πεδία έχουν ενημερωθεί

en: The first row is a header
el: Η πρώτη σειρά είναι μία κεφαλίδα

en: The language can't be localized
el: Η γλώσσα δεν μπορεί να εντοπιστεί

en: The last execution was done
el: Η τελευταία εκτέλεση έγινε

en: The multilanguage plugin has stopped working.
el: Το πολυγλωσσικό πρόσθετο έχει σταματήσει να λειτουργεί.

en: The newsletter doesn't exists
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο δεν υπάρχει

en: The newsletter has been created successfully
el: Το Ενημερωτικό Δελτίο έχει δημιουργηθεί με επιτυχία

en: The read more text link
el: Ο σύνδεσμος για επιπλέον κείμενο

en: The single e-mail has been sent to:
el: Το μήνυμα αλληλογραίας έχει σταλεί προς:

en: The user already exists
el: Ο χρήστης ήδη υπάρχει

en: The user has been added and an e-mail confirmation has been sent
el: Ο χρήστης έχει προστεθεί και ένα μήνυμα αλληλογραφίας επιβεβαίωσης εστάλει

en: The user has been added and from now on he will receive the newsletters
el: Ο χρήστης έχει προστεθεί και από τώρα και στο εξής θα λαμβάνετε τα Ενημερωτικά Δελτία

en: The user has been added but an error occurred in sending e-mail confirmation
el: Ο χρήστης έχει προστεθεί αλλά παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την αποστολή της αλληλογραφίας επιβεβαίωσης

en: The user has not been inserted
el: Ο χρήστης δεν έχει εισαχθεί

en: The user was already introduced
el: Ο χρήστης έχει ήδη εισαχθεί

en: There are not yet users
el: Δεν υπάρχουν χρήστες ακόμα

en: There have been created:
el: Έχουν δημιουργηθεί:

en: There have been updated:
el: Έχουν ενημερωθεί:

en: There is a videotutorial about Knews WYSIWYG Editor, %s view it in Youtube
el: Υπάρχει ένα βίντεο εκμάθησης σχετικά  με το Knews WYSIWYG Editor, %s δείτε το στο Youtube

en: There is already another newsletter with the same name!
el: Υπάρχει ήδη ένα άλλο Ενημερωτικό Δελτίο με το ίδιο όνομα!

en: There is no auto-created newsletter.
el: Δεν υπάρχει αυτοδημιούργητο ενημερωτικό δελτίο

en: This field is required to take it in some column
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να πάει σε κάποια στήλη

en: This option no requires configuration, but in less traffic sites can be slow to submit
el: Η επιλογή αυτή δεν απαιτεί καμία ρύθμιση, αλλά σε ιστοχώρους με μικρό εύρος κυκλοφορίας, μπορεί να είναι αργή η υποβολή

en: This option requires you to keep a window open during submission and does not allow deferred submits
el: Αυτή η επιλογή απαιτεί από εσάς να κρατήσετε ένα παράθυρο ανοιχτό κατά τη διάρκεια της υποβολής και δεν επιτρέπει αναβαλόμενες υποβολές

en: This post has been included into:
el: Αυτή η ανάρτηση έχει συμπεριληφθεί σε:

en: This post still not included into any automated newsletter.
el: Αυτή η ανάρτηση δεν περιλαμβάνεται ακόμη σε οποιοδήποτε αυτόματο ενημερωτικό δελτίο.

en: This template requires Knews version %s you must update Knews before use this template
el: Αυτό το πρότυπο απαιτεί την έκδοση Knews %s πρέπει να ενημερώσετε το Knews πριν χρησιμοποιήσετε αυτό το πρότυπο

en: This template requires the professional version of Knews. You can get it %s here
el: Αυτό το πρότυπο απαιτεί την επαγγελματική έκδοση του Knews. Μπορείτε να την πάρετε %s εδώ

en: Time
el: Χρόνος

en: To download the .CSV, click %s here
el: Για να κατεβάσετε το αρχείο. CSV, πατήστε %s εδώ

en: Today, at
el: Σήμερα, στις

en: Token
el: Ενδειξη

en: Tomorrow, at
el: Αύριο, στις

en: Total clicks
el: Συνολικά κλικ

en: Total errors:
el: Συνολικά σφάλματα:

en: Total submits
el: Συνολικές υποβολές

en: Total:
el: Συνολικα:

en: UnSubscribe Error Dialog (Message)
el: Παράθυρο διαλόγου σφάλματος κατάργησης συνδρομής (Μήνυμα)

en: UnSubscribe Error Dialog (Title)
el: Παράθυρο διαλόγου σφάλματος κατάργησης συνδρομής (Τιτλος)

en: UnSubscribe OK Dialog (Message)
el: Παράθυρο διαλόγου ΕΝΤΑΞΕΙ κατάργησης συνδρομής (Μήνυμα)

en: UnSubscribe OK Dialog (Title)
el: Παράθυρο διαλόγου ΕΝΤΑΞΕΙ κατάργησης συνδρομής (Τίτλος)

en: Uncheck all mailing lists
el: Καταργήστε όλες τις λίστες

en: Unconfirmed
el: Ανεπιβεβαίωτα

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Undo image changes
el: Αναίρεση αλλαγών εικόνας

en: Unique language
el: Μοναδική γλώσσα

en: Unknown language
el: Αγνωστη γλώσσα

en: Unsubscribe text 1
el: Διαγραφή κειμένου 1

en: Unsubscribe text 2
el: Διαγραφή κειμένου 2

en: Unsubscribe text link
el: Σύνδεσμος κειμένου διαγραφής

en: Unsubscribe to list
el: Κατάργηση από λίστα

en: Unsubscribed users:
el: Μη συνδρομητές χρήστες:

en: Unsubscriptions
el: Μη συνδρομές

en: Update fields
el: Ενημέρωση πεδίων

en: Update user
el: Ενημερώση χρήστη

en: Use WordPress's built-in CRON framework.
el: Χρήση ενσωματωμένου WordPress CRON πλαισίου.

en: Use as template:
el: Χρήση ως πρότυπο:

en: Use in manual post selection
el: Χρήση στην χειροκίνητη επιλογή ανάρτησης

en: Use it for automate newsletters
el: Χρησιμοποιήστε το για αυτοματοποιημένα ενημερωτικά δελτία

en: Use post edition date instead post creation date for the automated newsletters (older posts never included in automation, will be included if you edit it and activate this option)
el: Χρησιμοποιήστε την ημερομηνία έκδοσης της ανάρτησης αντί της ημερομηνίας δημιουργίας για τα αυτοματοποιημένα ενημερωτικά δελτία (παλαιότερες αναρτήσεις δεν περιλαμβάνονται στην αυτοματοποίηση, θα περιλαμβάνονται, αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή)

en: Use the CRON server (recommended)
el: Χρησιμοποιήστε το διακομιστή CRON (συνιστάται)

en: Use the JavaScript CRON emulation.
el: Χρήση της Javascript CRON εξομοίωσης.

en: Use the WPML defined languages to operate Knews in multilanguage mode
el: Χρησιμοποιήστε τις οριζόμενες με το WPML γλώσσες για να λειτουργήσει το Knews στην πολυγλωσσική λειτουργία

en: Use the qTranslate defined languages to operate Knews in multilanguage mode
el: Χρησιμοποιήστε τις οριζόμενες με το qTranslate γλώσσες για να λειτουργήσει το Knews στην πολυγλωσσική λειτουργία

en: User account:
el: Λογοριασμός χρήστη:

en: User data updated
el: Τα δεδομένα του χρήστη ενημερώθηκαν

en: User deleted
el: Ο χρήστης διαγράφηκε

en: User join date
el: Ημερομηνία εγγραφής χρήστη

en: User not found
el: Ο χρήστης δεν βρέθηκε

en: User password
el: Κωδικός χρήστη:

en: Users
el: Χρήστες

en: Users imported: %s. Users found before (not re-imported): %s.
el: Οι χρήστες εισήχθησαν: %s. Οι χρήστες που βρέθηκαν πριν (δεν επανεισήχθησαν): %s.

en: Users unconfirmed (You should do confirmation manually):
el: Ανεπιβεβαίωτοι χρήστες (Θα πρέπει να κάνετε την επιβεβαίωση χειροκίνητα):

en: Using special characters (accents) correctly coded
el: Χρήση ειδικών χαρακτήρων (τόνους) σωστά κωδικοποιήθηκαν

en: Value
el: Τιμή

en: WARNING
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: WPML: commercial plugin
el: WPML: εμπορικό πρόσθετο

en: Warning! IE 6/7 can't edit newsletters! The editor uses HTML5 properties, you need upgrade at least to IE8, or use an modern Firefox, Chrome or Safari.
el: Προσοχή! Ο IE 6/7 δεν μπορεί να επεξεργαστεί τα ενημερωτικά δελτία! Ο συντάκτης χρησιμοποιεί HTML5 και θα πρέπει να αναβαθμίσετε τον περιηγητής σας τουλάχιστον σε IE8, ή να χρησιμοποιήσετε ένα σύγχρονο Firefox, Chrome ή Safari.

en: Warning! Opera can't edit newsletters. You must use a modern Firefox, Chrome, Safari or at least Internet Explorer 8.
el: Προσοχή! Ο Opera δεν μπορεί να επεξεργαστεί τα ενημερωτικά δελτία. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα σύγχρονο Firefox, Chrome, Safari ή τουλάχιστον Internet Explorer 8.

en: Warning! You arent selected any mailing list, do you want to continue?
el: Προσοχή! Δεν έχετε επιλέξει καμία λίστα, θέλετε να συνεχίσετε;

en: Warning! You should activate JavaScript to edit newsletters!
el: Προσοχή! Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να επεξεργαστείτε τα ενημερωτικά δελτία!

en: Warning: %sConfigure sender name before submit!
el: Προειδοποίηση: %s Ρυθμίστε το όνομα του αποστολές πριν την υποβολή!

en: Warning: if you haven't any mailing list opened, the subscription widget will not shown
el: Προσοχή: αν δεν έχετε καμία λίστα ανοιχτή, το γραφικό στοιχείο συνδρομής δεν θα εμφανιστεί

en: Warning: the email has no subject! %s Edit it again before submit!
el: Προσοχή: Η αλληλογραφία δεν έχει θέμα! %s Διορθώστε πάλι πριν την υποβολή!

en: Warning: you haven't any mailing list opened for logged users, the subscription widget will not shown until you make log out
el: Προσοχή: δεν έχετε καμία λίστα ανοιχτή για τους συνδεδεμένους χρήστες, το γραφικό στοιχείο συνδρομής δεν θα εμφανιστεί μέχρι να κάνετε αποσύνδεση

en: We have sent you a confirmation e-mail (AJAX message)
el: Έχουμε στείλει ένα μήνυμα επιβεβαίωσης (AJAX μήνυμα)

en: Welcome to Knews.
el: Καλώς ήρθατε στο Knews.

en: Widget "%s" label form
el: Ετικέτα γραφικού στοιχείου "%s" φόρμας

en: Widget %s label form
el: Ετικέτα φόρμας %s γραφικού στοιχείου

en: Widget latest newsletters title
el: Τίτλος γραφικού στοιχείου γιαωτο τελευταίο ενημερωτικό δελτίο

en: Widget submit button
el: Πλήκτρο υποβολής γραφικού στοιχείου

en: Widget subscription form title
el: Τίτλος φόρμας για το γραφικό στοιχείο συνδρομής

en: WordPress user syncronization
el: Συγχρονισμός των WordPress χρηστών

en: Write logs (in /wp-content/plugins/knews/tmp directory) in submits
el: Εγγραφή αρχείων γεγονότων

en: Wrong e-mail
el: Λανθασμένη δνση αλληλογραφίας

en: Wrong e-mail address, please check (AJAX message)
el: Λάθος διεύθυνση αλληλογραφίας, παρακαλούμε να ελέγξετε (AJAX μήνυμα)

en: Wrong state
el: Λανθασμένη κατάσταση

en: Yes
el: Ναι

en: Yesterday, at
el: Εχθές, στις

en: You are downgraded the version of Knews, you can lose data, please update quickly
el: Υποβαθμίζετε την έκδοση του Knews, μπορείτε να χάσετε τα δεδομένα, παρακαλούμε να κάνετε ενημέρωση

en: You are downgraded to the free version of Knews, you can lose data, please update quickly! You can get the professional version %s here
el: Είστε υποβαθμιστεί στη δωρεάν έκδοση του Knews, μπορείτε να χάσετε τα δεδομένα, παρακαλούμε να ενημερώσετε γρήγορα! Μπορείτε να πάρετε την επαγγελματική έκδοση %s εδώ

en: You are in image edition mode. You must press Apply or Undo image changes (or press ESC key) before doing anything.
el: Είστε σε λειτουργία έκδοσης εικόνας. Θα πρέπει να πατήσετε Εφαρμογή ή Αναίρεση αλλαγών εικόνα (ή πατήστε ESC), πριν κάνετε οτιδήποτε.

en: You can manually trigger the JavaScript CRON if your newsletter is not being sent for any reason: %s Run JS-Cron Now
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε χειροκίνητα το JavaScript CRON εάν το ενημερωτικό δελτίο σας δεν έχει σταλεί για οποιοδήποτε λόγο: %s Εκτέλεση JS-Cron Τώρα

en: You can manually trigger this task now (only recommended for testing purposes) %s Run Automated Creation Now
el: Μπορείτε τώρα να ενεργοποιήσετε χειροκίνητα αυτό το έργο (συνιστάται μόνο για λόγους δοκιμής) %s Εκτέλεση Αυτοματοποιημένης Δημιουργίας Τώρα

en: You cannot schedule a delayed delivery. You must leave an auxiliary window open (JavaScript CRON Emulation) until the sending ends
el: Δεν μπορείτε να προγραμματίσετε μια καθυστερημένη παράδοση. Θα πρέπει να αφήσετε ένα βοηθητικό παράθυρο ανοιχτό (JavaScript CRON Emulation) έως ότου η αποστολή τελειώσει

en: You dont have any mobile template!
el: Δεν έχετε κανένα πρότυπο για φορητά

en: You must add this line in your webserver CRONTAB:
el: Θα πρέπει να προσθέσετε αυτή τη γραμμή στο crontab τοιυ διακομιστή σας:

en: You must call the main blog www.yourdomain.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=knewsCron URL
el: Θα πρέπει να καλέσετε το βασικό blog www.yourdomain.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=knewsCron URL

en: You must choose a name for the new newsletter!
el: Θα πρέπει να επιλέξετε ένα όνομα για το νέο Ενημερωτικό Δελτίο!

en: You must choose a template!
el: Θα πρέπει να επιλέξετε ένα πρότυπο!

en: You must first create a newsletter with insertable info (leave the %the_content%, %the_title% etc.)
el: Πρέπει πρώτα να δημιουργήσετε ένα ενημερωτικό δελτίο με εισαγόμενες πληροφορίες (αφήστε το %the_content%, %the_title% etc.)

en: You must select a right date range
el: Θα πρέπει να επιλέξετε ένα σωστό εύρος ημερομηνιών

en: You must upload a file.
el: Θα πρέπει να μεταφορτώσετε ένα αρχείο.

en: You should be seeing the header and the four first lines of the CSV:
el: Θα πρέπει να βλέπετε την κεφαλίδα και τις τέσσερις πρώτες γραμμές του CSV:

en: You were already a subscriber (AJAX message)
el: Είσασταν ήδη συνδρομητής (AJAX μήνυμα)

en: Your e-mail (used for the Knews Shop account):
el: Η αλληλογραφίας σας (χρησιμοποιείται για το λογαριασμό του Knews Shop):

en: ajax_wrong_fields
el: Παρακαλώ, ελέγξτε τα απαραίτητα πεδία

en: at
el: στις

en: blocked
el: μπλοκαρισμένα

en: can't create the mailing list
el: δεν μπορείτε να δημιουργήσετε τη λίστα

en: cant_read_text_1
el: Αν δεν μπορείτε να διαβάσετε αυτό το email κάντε κλικ

en: cant_read_text_link
el: εδώ

en: confirmed
el: επιβεβαιωμένα

en: day-month-year
el: ημέρα-μήνας-έτος

en: default_alignment
el: αριστερά

en: deleted
el: διαγραμένα

en: deleted list
el: λίστα διαγραφέντων

en: desktop_version_text_link
el: Επιτραπέζια Έκδοση

en: dialogs_close_button
el: Κλείσε

en: email_importation_body
el: Έχετε ήδη εγγραφεί στα ενημερωτικά δελτία του #blog_name#, θα πρέπει να επιβεβαιώσετε την εγγραφή σας κάνοντας κλικ <a href="#url_confirm#">εδώ</ a>.</p><p>Μπορείτε να επικολλήσετε τη διεύθυνση σε έναν περιηγητή: <br>#url_confirm#</ p>

en: email_importation_subject
el: Εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο

en: email_subscription_body
el: <p>Έχετε ζητήσει να εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο του  #blog_name#, θα πρέπει να επιβεβαιώσετε την εγγραφή σας κάνοντας κλικ <a href="#url_confirm#">εδώ</a>.</p><p>Μπορείτε να επικολλήστε τη διεύθυνση στον περιηγητή σας:<br>#url_confirm#</p>

en: here
el: εδώ

en: introduce value
el: συνιστούσα τιμή

en: inverse_alignment
el: δεξιά

en: last 30 days
el: τελευταίες 30 ημέρες

en: last 7 days
el: τελευταίες 7 ημέρες

en: last month
el: τον περασμένο μήνα

en: last week
el: την περασμένη εβδομάδα

en: minutes ago
el: λεπτά πριν

en: month-day-year
el: μήνας-ημέρα-έτος

en: never
el: ποτέ

en: not confirmed
el: μη επιβεβαιωμένο

en: of
el: από

en: qTranslate: free plugin
el: qTranslate: ελεύθερο πρόσθετο

en: read_more_link
el: συνεχίστε να διαβάζετε

en: subscription_error_message
el: Παρακαλούμε, προσπαθήστε ξανά. Εάν είναι απαραίτητο, να αντιγράψετε ολόκληρο το σύνδεσμο στη γραμμή περιήγησης. <br><br><strong> Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία</strong>

en: subscription_error_title
el: Σφάλμα στην συνδρομή

en: subscription_ok_message
el: Από τώρα και στο εξής, θα λαμβάνετε τα ενημερωτικά δελτία μας.<br><br><strong>Σας ευχαριστούμε.</ Strong>

en: subscription_ok_title
el: Η συνδρομή σας έχει επιβεβαιωθεί

en: subscription_stop_error_message
el: Παρακαλούμε, προσπαθήστε ξανά. Εάν είναι απαραίτητο, να αντιγράψετε ολόκληρο το σύνδεσμο αλληλογραφίας στη μπάρα πλοήγησης. Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία.

en: subscription_stop_error_title
el: Αποτυχία στην ακυρώση της συνδρομή σας

en: subscription_stop_ok_message
el: Από τώρα και στο εξής, δεν θα μπορείτε πλέον να λαμβάνετε τα ενημερωτικά δελτία μας. Σας ευχαριστώ.

en: subscription_stop_ok_title
el: Η συνδρομή σας έχει ακυρωθεί

en: test mode
el: δοκιμαστική λειτουργία

en: text_direction
el: ltr

en: there is already a list with this name!
el: υπάρχει ήδη μια λίστα με αυτό το όνομα!

en: to date:
el: μέχρι ημνία:

en: unsubscribe_text_1
el: Αν επιθυμείτε να διαγραφείτε από τη λίστα μας, κάντε κλικ

en: unsubscribe_text_link
el: εδώ

en: users
el: χρήστες

en: widget_label_name
el: Όνομα:

en: widget_label_surname
el: Επίθετο:

en: widget_label_terms
el: Αποδέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις

en: widget_required
el: * Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο

en: widget_subtitle
el: Εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας, θα σας κρατήσει ενήμερους:

en: year-month-day
el: έτος-μήνας-μέρα
