Knews - en to fi translation catalogue (635 entries)

en: %s users have been exported.
fi: %s tilaajaa viety.

en: (get it in our shop, login and click on "My Downloads" page)
fi: (hanki se kaupastamme, kirjaudu sis&auml;&auml;n ja klikkaa "My Downloads" -sivulle)

en: (high performance SMTP)
fi: (tehokas SMTP)

en: (highest)
fi: (korkein)

en: (lowest)
fi: (matalin)

en: (normal)
fi: (normaali)

en: ...or all lists and all languages to export all users.
fi: ...tai kaikki listat ja kaikki kielet vied&auml;ksesi kaikki tilaajat.

en: 1. Select the users you want to export:
fi: 1. Valitse viet&auml;v&auml;t tilaajat:

en: 1.1. Select the lists to export:
fi: 1.1. Valitse listat vienti&auml; varten:

en: 1.2. Select the languages to export:
fi: 1.2. Valitse viet&auml;v&auml;t kielet:

en: 2. Format options:
fi: 2. Muodon asetukset:

en: <strong>Knews is now registered</strong>. Go to %s plugins administration %s and click on Knews 'Check for updates' link for upgrade. Thank you very much.
fi: <strong>Knews on rekister&ouml;ity</strong>.  Vieraile %s lis&auml;osien hallintasivulla %s, klikkaa Knews 'Check for updates' -linkki&auml; p&auml;ivitt&auml;&auml;ksesi.  Kiitos oikein paljon.

en: <strong>Knews:</strong> Do you want to stay-in-touch about latest Knews features, tips and tricks? Please, subscribe to our newsletter %s here
fi: <strong>Knews:</strong> Pysy ajan tasalla uusista ominaisuuksista, vihjeistä ja nikseistä! Ole hyvä, tilaa uutiskirjeemme %s tästä

en: <strong>Note</strong>: if you are using <strong>qTranslate</strong> you cant deactivate this option, because it uses this filter to divide the post contents into different languages.
fi: <strong>Huomaa</strong>: jos k&auml;yt&auml;t <strong>qTranslate</strong>-lis&auml;osaa, et voi ottaa t&auml;t&auml; pois k&auml;yt&ouml;st&auml;, koska se k&auml;ytt&auml;&auml; t&auml;t&auml; filtteri&auml; sis&auml;lt&ouml;jen k&auml;&auml;nn&ouml;ksiin.

en: A token is used to insert a field in the newsletter. Should be located between %, with no spaces, for example: %name%
fi: Tunnistetta k&auml;ytet&auml;&auml;n kent&auml;n lis&auml;&auml;miseen.Sen tulisi sijaita % -merkkien v&auml;liss&auml;,ilman v&auml;lily&ouml;ntej&auml;, esim: %nimi%

en: Accumulated sign ups and unsubscribes from date:
fi: Koonti tilauksista ja estoista alkaen pvm:

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate this user
fi: Aktivoi t&auml;m&auml; tilaaja

en: Activate user directly (don't send e-mail confirmation)
fi: Aktivoi tilaaja suoraan (ei e-mail-ilmoitusta)

en: Activate/deactivate the automated task
fi: Aktivoi/deaktivoi automatisoitu prosessi

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Active process:
fi: Aktiivinen prosessi:

en: Active users
fi: Aktiiviset tilaajat

en: Active users:
fi: Aktiivisia tilaajia:

en: Add a subscription form into the sidebar
fi: Lis&auml;&auml; liittymislomake sivupalkkiin

en: Add extra field
fi: Lis&auml;&auml; lis&auml;kentt&auml;

en: Add field
fi: Lis&auml;&auml; kentt&auml;

en: Add newsletter
fi: Lis&auml;&auml; uutiskirje

en: Advanced options
fi: Edistyneet asetukset

en: Alerts
fi: Varoitukset

en: Alerts and logs
fi: Virheet ja logit

en: All
fi: Kaikki

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All in
fi: Kaikki

en: All subscribers
fi: Kaikki tilaajat

en: All: today
fi: Kaikki: t&auml;n&auml;&auml;n

en: And have been blocked in this import:
fi: Ja on estetty t&auml;ss&auml; tuonnissa:

en: And there have not been imported:
fi: Ja ei ole tuotu:

en: Apply
fi: K&auml;yt&auml;

en: Apply changes
fi: Tallenna muutokset

en: Apply changes and refresh image
fi: Hyv&auml;ksy muutokset ja p&auml;ivit&auml; kuva

en: Apply filter the_content in the newsletter post insertion (Deactivate for compatibility issues with some plugins like NextGen Gallery)
fi: K&auml;yt&auml; the_content -filtteri&auml; artikkelin tuomisessa uutiskirjeeseen (Ota pois k&auml;yt&ouml;st&auml; yhteensopivuusongelmien takia, mm. NextGen Gallery)

en: Assign the language:
fi: M&auml;&auml;rit&auml; kieli:

en: At the moment there is no automated task, you can create new ones
fi: T&auml;ll&auml; hetkell&auml; ei ole automatisoituja postituksia, voit luoda uusia

en: At the moment there is no list, you can create new ones
fi: T&auml;ll&auml; hetkell&auml; ei ole listaa, voit luoda uusia

en: At the moment there is no newsletter, you can create new ones
fi: T&auml;ll&auml; hetkell&auml; ei ole uutiskirjeit&auml;, voit luoda uusia

en: Auto-create
fi: Luo automaattisesti

en: Auto-create Newsletters
fi: Luo Uutiskirjeitä automaattisesti

en: Auto-create Newsletters Tutorial
fi: Opas uutiskirjeiden automaattiseen luomiseen

en: Auto-created Newsletters
fi: Automaattisesti luodut uutiskirjeet

en: Automated options
fi: Automatisoinnin asetukset

en: Automated process activated
fi: Automatisoitu prosessi aktivoitu

en: Automated process deactivated
fi: Automatisoitu prosessi deaktivoitu

en: Automated process deleted
fi: Automatisoitu prosessi poistettu

en: Automated process name
fi: Automatisoidun prosessin nimi

en: Automated process name:
fi: Automatisoidun prosessin nimi:

en: Automated submit
fi: Automatisoitu postitus

en: Automated submit activated
fi: Automatisoitu postitus aktivoitu

en: Automated submit created
fi: Automatisoitu postitus luotu

en: Automated submits
fi: Automatisoidut postitukset

en: Automatic submit
fi: Automaattinen postitus

en: Automatic/Manual submits of auto-created newsletters
fi: Automaattisesti luotujen uutiskirjeiden Automaattiset/Manuaaliset postitukset

en: Automatically send confirmation e-mails:
fi: L&auml;het&auml; vahvistus-e-mail automaattisesti:

en: Batch actions
fi: Joukkotoiminnot

en: Batch submit process has been properly scheduled.
fi: Joukkopostitus on ajastettu oikein.

en: Before enabling the Bounce detection, enter the values and click on TEST button
fi: Ennen palautumisenhavaitsemisen k&auml;ytt&ouml;&ouml;nottoa, anna tiedot ja klikkaa TEST nappia

en: Before enabling the sending SMTP, enter the values and your e-mail and then click on TEST button
fi: Ennen SMTP:n k&auml;yttoonottoa, anna tiedot ja e-mail-osoitteesi ja klikkaa TEST -nappia

en: Block
fi: Est&auml;

en: Block this user
fi: Est&auml; t&auml;m&auml; tilaaja

en: Blocked
fi: Estetty

en: Bounce
fi: Palautuminen

en: Bounce configuration
fi: Palautumisenhavaitsemisen asetukset

en: Bounce detection activated
fi: Palautumisenhavaitseminen otettu k&auml;ytt&ouml;&ouml;n

en: Bounce detection deactivated
fi: Palautumisenhavaitseminen pois k&auml;yt&ouml;st&auml;

en: Bounce tutorial
fi: Palautuneet postit (Bounce) ohjeet

en: Bounced
fi: Palautunut

en: CRON has not yet been configured
fi: CRON ei ole konfiguroitu

en: CRON has stopped working.
fi: CRON lopetti toimimisen.

en: CRON is properly configured
fi: CRON on konfiguroitu oikein

en: CSV File
fi: CSV-tiedosto

en: CSV Upload
fi: CSV tuonti

en: CSV total:
fi: CSV yhteens&auml;:

en: Can configure Knews
fi: Voi tehd&auml; Knewsin asetuksia

en: Can manage newsletters
fi: Voi hallita uutiskirjeit&auml;

en: Can manage users
fi: Voi hallita k&auml;ytt&auml;ji&auml;

en: Can see Knews Stats
fi: Voi tarkastella Knewsin tilastoja

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cant connect to POP3 mail server, please, check the configuration values
fi: Ei voi yhdist&auml;&auml; POP3-postipalvelimeen, tarkista asetukset, kiitos.

en: Cant create the automated submit
fi: Ei voitu luoda automaattista postitusta

en: Cant read
fi: En voi lukea

en: Cant read text 1
fi: Etk&ouml; voi lukea -teksti 1

en: Cant read text 2
fi: Etk&ouml; voi lukea -teksti 2

en: Cant read text link
fi: Etk&ouml; voi lukea -linkin teksti

en: Change the priority
fi: Vaihda t&auml;rkeysj&auml;rjestyst&auml;

en: Check all mailing lists
fi: Valitse kaikki listat

en: Check dates
fi: Tarkista p&auml;iv&auml;t

en: Check the directory permissions for
fi: Tarkista hakemiston oikeudet

en: Choose a template
fi: Valitse malli

en: Choose one list
fi: Valitse lista

en: Close Button Caption
fi: Sulje-painikkeen teksti

en: Close and Discard Changes
fi: Sulje tallentamatta muutoksia

en: Close and Save Changes
fi: Sulje ja tallenna muutokset

en: Compatibility options
fi: Yhteensopivuuden valinnat

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configure CRON tutorial
fi: CRON:in asetukset -ohjeet

en: Configure SMTP tutorial
fi: SMTP:n asetukset -ohjeet

en: Confirmation E-mail (body)
fi: Varmistus e-mail (sis&auml;lt&ouml;)

en: Confirmation E-mail (subject)
fi: Varmistus e-mail (aihe)

en: Confirmed
fi: Varmistettu

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue editing
fi: Jatka muokkaamista

en: Create a mailing list
fi: Luo postituslista

en: Create a newsletter every %s posts
fi: Luo uutiskirje joka %s:lle artikkelille

en: Create a newsletter every x amount of time
fi: Luo uutiskirje s&auml;&auml;nn&ouml;llisin v&auml;liajoin

en: Create a subscriber manually
fi: Luo tilaaja manuaalisesti

en: Create a user
fi: Luo tilaaja

en: Create new mailing list
fi: Luo uusi postituslista

en: Create new newsletter
fi: Luo uusi uutiskirje

en: Created
fi: Luotu

en: Cron-JS finished, you can close the window
fi: Cron-JS valmis, voit sulkea ikkunan

en: Cron-JS in the process, don't close this window...
fi: Cron-JS k&auml;sittelee, &auml;l&auml; sulje t&auml;t&auml; ikkunaa...

en: Current status of subscriptions
fi: Tilaajien t&auml;m&auml;nhetkinen tila

en: Currently have no subscribers.
fi: Ei tilaajia juuri nyt.

en: Custom Post Type
fi: Kustomoitu sisältötyyppi

en: Custom Post Types configuration
fi: Kustomoitu sisältötyyppi - asetukset

en: Customised messages
fi: Muokatut viestit

en: Customize widget messages
fi: Muokkaa vimpaimen tekstej&auml;

en: Customize widget title
fi: Muokkaa vimpaimen otsikkoa

en: Date (day/month/year)
fi: P&auml;iv&auml; (pv&auml;/kk/vuosi)

en: Deactivate
fi: Deaktivoi

en: Default alignment (<span style="color:#e00">left</span> for left to right languages and <span style="color:#e00">right</span> for right to left languages)
fi: Oletusasemointi  (<span style="color:#e00">vasen</span> vasemmalta oikealle -kielille <span style="color:#e00">oikea</span>oikealta vasemmalle -kielille)

en: Delete
fi: Poista

en: Delete definitively this automated task
fi: Poista t&auml;m&auml; automatisoitu prosessi lopullisesti

en: Delete definitively this newsletter
fi: Poista t&auml;m&auml; uutiskirje lopullisesti

en: Delete definitively this user
fi: Poista t&auml;m&auml; tilaaja lopullisesti

en: Delete module
fi: Poista moduli

en: Desktop and mobile versions
fi: Ty&ouml;p&ouml;yt&auml;- ja mobiiliversio

en: Desktop version only
fi: Vain ty&ouml;p&ouml;yt&auml;versio

en: Desktop version text link
fi: Ty&ouml;p&ouml;yt&auml;version linkkiteksti

en: Do WordPress user importation
fi: Tuo WordPressin k&auml;ytt&auml;ji&auml;

en: Do the import
fi: Tuo

en: Do you really want to delete this module?
fi: Haluatko todella poistaa t&auml;m&auml;n modulin?

en: Don't show this message again [x]
fi: &Auml;l&auml; n&auml;yt&auml; t&auml;t&auml; viesti&auml; uudelleen [x]

en: Dont ask
fi: &Auml;l&auml; kysy

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate this newsletter
fi: Monista t&auml;m&auml; uutiskirje

en: E-mail
fi: Email

en: E-mail on automatically import (body)
fi: E-mail automaattisessa tuonnissa (sis&auml;lt&ouml;)

en: E-mail on automatically import (title)
fi: E-mail automaattisessa tuonnissa (otsikko)

en: E-mails sent at once
fi: Postitettu v&auml;litt&ouml;m&auml;sti

en: E-mails sent internally using WordPress (wp_mail() function)
fi: L&auml;het&auml; e-mailit k&auml;ytt&auml;en WordPressin (wp_mail() funktiota)

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Edit this newsletter
fi: Muokkaa uutiskirjett&auml;

en: Edit this user
fi: Muokkaa t&auml;t&auml; tilaajaa

en: Editing newsletter
fi: Muokkaa uutiskirjett&auml;

en: Enclosure
fi: Liite

en: Encoding
fi: Merkist&ouml;koodaus

en: Error
fi: Virhe

en: Error saving
fi: Virhe tallennuksessa

en: Error: I can't write the .CSV file.
fi: Virhe: Ei voi kirjoittaa .CSV-tiedostoon.

en: Error: Please, fill all the form
fi: Virhe: T&auml;yt&auml; kaikki kent&auml;t

en: Error: This newsletter does not exist
fi: Virhe: Uutiskirjett&auml; ei ole olemassa

en: Error: can't move uploaded file.
fi: Virhe: Ei voi siirt&auml;&auml; tiedostoa

en: Error: can't open the file
fi: Virhe: tiedostoa ei voi avata

en: Error: make sure the directory %s exists and has write permissions (chmod 700).
fi: Virhe: varmista ett&auml; hakemisto %s on olemassa ja kirjoitettavissa (chmod 700).

en: Error: the name cant be empty
fi: Virhe: Nimi ei voi olla tyhj&auml;

en: Error: there are no mailing lists
fi: Virhe: Ei postituslistoja

en: Error: there is already an automated submit with this name
fi: Virhe: samanniminen automatisoitu postitus on jo olemassa

en: Error: there is no image selected
fi: Virhe: kuvaa ei ole valittu

en: Errors submitting confirmation: %s
fi: Virheet varmistuksen l&auml;hetyksess&auml;: %s

en: Export CSV
fi: Vie CSV

en: Export users
fi: Vie tilaajat

en: Extra fields
fi: Lis&auml;kent&auml;t

en: Failed to create the Newsletter
fi: Uutiskirjeen luominen ep&auml;onnistui

en: Fast selection:
fi: Nopea valinta:

en: Field
fi: Kentt&auml;

en: Fields assignement
fi: Liit&auml; kenttiin

en: File upload
fi: Siirr&auml; tiedosto

en: File uploaded correctly
fi: Tiedosto siirretty oikein

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by mailing list
fi: Suodata postituslistan perusteella

en: Filter by state
fi: Suodata tilan mukaan

en: Find
fi: Etsi

en: Finished
fi: P&auml;&auml;ttynyt

en: Formatting
fi: Muoto

en: Free text content
fi: Vapaa muokkaus

en: From date:
fi: Alku pvm:

en: General options
fi: Yleiset asetukset

en: Get posts from language:
fi: Hae artikkelit kielest&auml;:

en: Go back
fi: Takaisin

en: Go to first page
fi: Siirry ensimm&auml;iselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to template page
fi: Katso uutiskirjepohjan esittely

en: Hide Knews Shop Products offers
fi: Piilota Knews Shopin tuotetarjoukset

en: Hide automated newsletters?
fi: Piilota automaattiset uutiskirjeet?

en: Hide default templates (only works if at least one template is installed into (/wp-content/uploads/knewstemplates/)
fi: Piilota oletusivumallit (toimii vain jos v&auml;hint&auml;&auml;n yksi sivumalli on asennettu /wp-content/uploads/knewstemplates/)

en: Hide not sent newsletters?
fi: Piilota ei-l&auml;hetetyt uutiskirjeet?

en: Host SMTP
fi: Palveluntarjoajan SMTP

en: I can't submit an e-mail to:
fi: En voi postittaa:

en: If a user already exists (matches e-mail)
fi: Jos tilaaja on jo olemassa (sama e-mail)

en: If not, change the separator values and / or closing. Then press "Scan CSV again":
fi: Jos ei, vaihda erotinta ja / tai rivinvaihtoa. Sitten klikka "Scan CSV again":

en: If you can read this e-mail, SMTP is correctly configured and you can activate it in Knews preferences
fi: Jos voit lukea t&auml;m&auml;n postin, SMTP:n asetukset ovat oikeat ja voit aktivoida sen Knewsin asetuksissa

en: If you choose a column, allowed values ​​are:
fi: Jos valitset sarakkeen, sallitut arvot ovat:

en: If you do not know what values ​​to put, leave these initially, later you can change it
fi: Jos et tied&auml; mit&auml; laittaa, j&auml;t&auml; tyhj&auml;ksi, voit muuttaa my&ouml;hemmin

en: If you enter a value manually, this will be the same for all users imported
fi: Jos annat arvon manuaalisesti, t&auml;m&auml; p&auml;tee kaikkiin tuotuihin tilaajiin

en: If you leave now this page, the Newsletter changes will be lost. Please, cancel and press the "Save" button (blue coloured).
fi: Jos poistut tältä sivulta, uutiskirjeeseen tekem&auml;si muutokset katoavat. Klikka Peruuta ja tallenna klikkaamalla sinist&auml; "Tallenna" nappia.

en: If you see the correct values, press "Continue"
fi: Jos tiedot ovat oikein, paina "Jatka"

en: Image URL:
fi: Kuvan URL:

en: Image align:
fi: Kuvan asettelu:

en: Image alt:
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti:

en: Image link:
fi: Kuvan linkki:

en: Import
fi: Tuo

en: Import <strong>all</strong> the WordPress users and subscribe into the mailing list:
fi: Tuo <strong>kaikki</strong> WordPressin k&auml;ytt&auml;j&auml;t ja liit&auml; postituslistalle:

en: Import CSV
fi: Tuo CSV

en: Import WP users into Knews
fi: Tuo WP k&auml;ytt&auml;ji&auml; Knewsiin

en: Import finished
fi: Tuonti suoritettu

en: Import preview (we have not made ​​any changes yet:
fi: Tuonnin esikatselu (muutoksia ei ole tehty):

en: Import results
fi: Tuonnin tulokset

en: Inactive language
fi: Kieli ei aktiivinen

en: Include the posts in the automated newsletters (default value for the new created posts)
fi: Sis&auml;llyt&auml; artikkelit automatisoituihin uutiskirjeisiin (uusien artikkelien oletus)

en: Include this post in the automated newsletters?
fi: Liit&auml; t&auml;m&auml; artikkeli automatisoituihin uutiskirjeisiin?

en: Insert a header in the first row
fi: Otsikoi ensimm&auml;inen rivi

en: Insert post/page content
fi: K&auml;yt&auml; sivun/artikkelin sis&auml;lt&ouml;&auml;

en: Instructions for setting up CRON
fi: Ohjeet  CRON:in asettamiseksi

en: Inverse alignment (<span style="color:#e00">right</span> for left to right languages and <span style="color:#e00">left</span> for right to left languages)
fi: K&auml;&auml;nteinen asemointi  (<span style="color:#e00">oikea</span> vasemmalta oikealle -kielille <span style="color:#e00">vasen</span>oikealta vasemmalle -kielille)

en: Knews Post Options
fi: Knews postituksen asetukset

en: Knews Pro includes a bounce email detection system, it needs an dedicated account like bounce@yourdomain.com. First, create the account, next, fill the configuation fields, then test the connection and if all works fine, activate & save.
fi: Knews Pro sis&auml;lt&auml;&auml; palautuneiden emailien havaitsemismekanismin. Tarvitset erillisen osoitteen, esim. bounce@sinundomain.com. Luo osoite, t&auml;yt&auml; asetuskent&auml;t, testaa yhteys, aktivoi ja tallenna.

en: Knews Pro is currently installed.
fi: Knes Pro on asennettu.

en: Knews Pro options
fi: Knews Pro asetukset

en: Knews runs every hour the automated newsletter creation jobs.
fi: Knews suorittaa automaatisoidun uutiskirjeen luomisen tunnin v&auml;lein

en: Knews submit runs every 10 minutes and sends a portion of the list.
fi: Knewsin postitus ajetaan 10 min. v&auml;lein ja l&auml;hett&auml;&auml; osan listasta.

en: Knews updated the database successfully. Welcome to %s version.
fi: Knewsin tietokanta p&auml;ivitetty onnistuneesti. Tervetuloa versioon %s.

en: Knews will try to resend those messages which have reported error
fi: Knews yritt&auml;&auml; l&auml;hett&auml;&auml; uudelleen viestit, joissa virheit&auml;

en: Language
fi: Kieli

en: Language not detected!
fi: Kieli ei tunnistettu!

en: Last run
fi: Viimeksi toiminnassa

en: Leave empty
fi: J&auml;t&auml; tyhj&auml;ksi

en: Link clicks
fi: Linkkien klikkaukset

en: List deleted
fi: Lista poistettu

en: List name
fi: Listan nimi

en: List name updated
fi: Listan nimi p&auml;ivitetty

en: Lists
fi: Listat

en: Load SMTP defaults:
fi: Lataa SMTP oletukset:

en: Mailing list
fi: Postituslista

en: Mailing list created
fi: Postituslista luotu

en: Mailing lists
fi: Postituslistat

en: Mailing lists updated
fi: Postituslistat p&auml;ivitetty

en: Main
fi: P&auml;&auml;n&auml;kym&auml;

en: Main field
fi: P&auml;&auml;kentt&auml;

en: Main options
fi: Asetukset

en: Maintain current data
fi: Pid&auml; nykyinen data

en: Make preview
fi: Luo esikatselu

en: Make your own templates how-to
fi: Tee itse oma uutiskirjesivupohja -opas

en: Mantain current data and add new mailing lists
fi: S&auml;ilyt&auml; olemassaoleva data ja lis&auml;&auml; uusia postituslistoja

en: Manual Newsletters
fi: Manuaaliset uutiskirjeet

en: Manual submit
fi: Manuaalinen postitus

en: Manual submit activated
fi: Manuaalinen postitus aktivoitu

en: Mark as activated
fi: Merkitse aktivoiduksi

en: Mark as blocked
fi: Merkitse estetyksi

en: Mark as bounced
fi: Merkitse palautuneeksi

en: Mark as bounced email
fi: Merkitse palautuneeksi emailiksi

en: Marking this box, this field will be visible in the users table. We recommend you don't mark more than 2 or 3 fields to avoid a confusing table
fi: Merkkaamalla t&auml;m&auml;n valinnan, t&auml;m&auml; kentt&auml; n&auml;kyy tilaajat-taulussa. Suosittelemme merkkaamaan vain 2-3 kentt&auml;&auml;

en: Max number of newsletters: <br />(-1 for infinite):
fi: Uutiskirjeiden maksimim&auml;&auml;r&auml;: <br />(-1 on rajoittamaton)

en: Messages reset to defaults.
fi: Viestit resetoitu oletuksiin.

en: Method
fi: Metodi

en: Mobile version text link
fi: Mobiiliversion linkkiteksti

en: Modified
fi: Muokattu

en: Move module
fi: Siirr&auml; modulia

en: Multilanguage
fi: Monikielinen

en: Multilingual
fi: Monikielisyys

en: Multisite detected. Only one instance of %s must be called for all websites.
fi: Multisite havaittu.  Aktivoi vain yksi %s kaikille saiteille Verkon asetuksista.

en: My Hosting is GoDaddy
fi: GoDaddy

en: My hosting is 1&1
fi: 1&1

en: Name
fi: Nimi

en: Name list
fi: Nime&auml; lista

en: Name of extra field
fi: Lis&auml;kent&auml;n nimi

en: Name:
fi: Nimi:

en: New Auto-create Newsletters Process
fi: Uusi automatisoitu uutiskirjeen luontiprosessi

en: New Auto-creation Process
fi: Uusi automaattinen luontiprosessi

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Newsletter creation options
fi: Uutiskirjeen luomisen asetukset

en: Newsletter deleted
fi: Uutiskirje poistettu

en: Newsletter doesn't exists
fi: Uutiskirjett&auml; ei ole olemassa

en: Newsletter duplicated
fi: Uutiskirje monistettu

en: Newsletter list updated
fi: Uutiskirjeiden luettelo p&auml;ivitetty

en: Newsletter name
fi: Uutiskirjeen nimi

en: Newsletter name updated
fi: Uutiskirjeen nimi p&auml;ivitetty

en: Newsletter saved
fi: Uutiskirje tallennettu

en: Newsletter submit options
fi: Uutiskirjeiden postituksen asetukset

en: Newsletters
fi: Uutiskirjeet

en: Newsletters & clicks from date:
fi: Uutiskirjeet ja klikkaukset alkaen pvm.:

en: No
fi: Ei

en: No active users in the selected list, nothing programmed to send.
fi: Valitulla listalla ei ole aktiivisia tilaajia, mit&auml;&auml;n ei postiteta.

en: No delimiters
fi: Ei rajoittimia

en: No mulilanguage plugins detected. Knews works with qTranslate and WPML plugins
fi: Ei monikielisyysplugeja havaittu.  Knews toimii qTranslate ja WPML -plugien kanssa

en: No submits yet. First go to Newsletters, create one, and then submit it.
fi: Ei postituksia, viel&auml;. Valitse ensin Uutiskirjeet, luo uusi ja sitten postita.

en: No users match criteria
fi: Ei kriteerit t&auml;ytt&auml;vi&auml; tilaajia

en: No users match the search criteria
fi: Ei kriteerit t&auml;ytt&auml;vi&auml; tilaajia

en: None
fi: Ei mit&auml;&auml;n

en: Not confirmed
fi: Ei varmistettu

en: Not confirmed:
fi: Ei varmistettu:

en: Not required
fi: Ei pakollinen

en: Note: Knews authors have no relationship with qTranslate or WMPL authors.
fi: Huomaa: Knewsin tekij&auml;t eiv&auml;t ole miss&auml;&auml;n suhteessa qTranslate:n tai WMPL:n tekij&ouml;ihin.

en: Note: mark all lists and the desired language/s to filter by language, or all languages and desired lists to filter by list,
fi: Huom: merkkaa kaikki listat ja halutut kielet suodatettavaksi kielen mukaan, tai kaikki kielet ja halutut listat suodattaaksesi listan mukaan,

en: Now you must click here, then a window that emulates CRON with JavaScript will open. You should leave it open till sending ends.
fi: Nyt klikkaa t&auml;st&auml;, JavaScript CRON-emulaattori-ikkuna avutuu. J&auml;t&auml; ikkuna aktiiviseksi kunnes postitus p&auml;&auml;ttyy.

en: Of which have been successfully imported:
fi: Jotka on onnistuneesti tuotu:

en: Off
fi: Pois

en: On
fi: P&auml;&auml;ll&auml;

en: Ongoing
fi: K&auml;ynniss&auml;

en: Only delete
fi: Vain poisto

en: Only from the %s main blog dashboard %s the Knews upgrades can be managed. Maybe only the network administrator can do it.
fi: Knewsin p&auml;ivityksi&auml; voidaan tehd&auml; vain %s Verkon hallinnan %s kautta.  Verkon j&auml;rjestelm&auml;nvalvojan oikeudet tarvitaan.

en: Only update
fi: Vain p&auml;ivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Open a preview in a new window
fi: Avaa esikatselu uudessa ikkunassa

en: Open for registered users
fi: Avoin rekister&ouml;ityneille tilaajille

en: Operate Knews as monolingual
fi: K&auml;yt&auml; Knewsia yksikielisen&auml;

en: Order
fi: Järjestys

en: Overwrite
fi: Ylikirjoita

en: POP3 Mail host:
fi: POP3 palveluntarjoaja:

en: POP3 Port:
fi: POP3 portti:

en: Pages
fi: Sivut

en: Pause
fi: Keskeyt&auml;

en: Pause this submit
fi: Tauota t&auml;m&auml; postitus

en: Paused
fi: Tauolla

en: Paused?
fi: Tauolla?

en: Pay attention: If your SMTP server is anonymous leave SMTP User and SMTP Password fields blank
fi: Huomaa: Jos SMTP:si ei tarvitse tunnuksia, j&auml;t&auml; SMTP-k&auml;yttj ja salasana -kent&auml;t tyhj&auml;ksi

en: Permission
fi: K&auml;ytt&ouml;oikeus

en: Please, explain your questions in English, Spanish or Catalan:
fi: Kysymykset Englanniksi tai Espanjaksi, kiitos:

en: Please, go to %s configuration page
fi: Vieraile %s asetukset-sivulla

en: Port SMTP
fi: SMTP portti

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Premium options
fi: Premium-valinnat

en: Prevent bot registrations. Some Cache Plugins can need deactivate this option (Subscribe always fails "wrong e-mail adress" message).
fi: Estä bottirekister&ouml;itymiset.  Jotkut Cache-lis&auml;osat eiv&auml;t ole yhteensopivia (Tilaaminen ep&auml;onnistuu "v&auml;&auml;r&auml; email-osoite" -viestill&auml;).

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Prioritary Support
fi: Etuoikeutettu tukipalvelu

en: Prioritary Support for Knews Pro
fi: Etuoikeutettu tukipalvelu Knews Pro:lle

en: Priority
fi: T&auml;rkeys

en: Progress
fi: Edistys

en: Progress / Results
fi: Edistys / Tulokset

en: Properly tabulated
fi: Oikein taulukoitu

en: Properties of image
fi: Kuvan tiedot

en: Put a url if you want to put link around the image, for example: http://www.mysite.com/mypage.html.
fi: Anna linkin URL, jos haluat kuvaan linkin, esim.: http://www.omaosoite.com/sivu.html.

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Redirecting to editor...
fi: Siirryt&auml;&auml;n editoriin...

en: Registration
fi: Rekister&ouml;ityminen

en: Remove pause, continue submit
fi: Poistu tauolta ja jatka postitusta

en: Rename
fi: Nime&auml; uudelleen

en: Rename this list
fi: Nime&auml; t&auml;m&auml; lista uudelleen

en: Rename this newsletter
fi: Anna uusi nimi

en: Required
fi: Pakollinen

en: Reset all alerts
fi: Nollaa kaikki virheilmoitukset

en: Reset all messages to default values (all languages at once)
fi: Nollaa kaikki viestit oletusasetuksiin (kaikki kielet samalla)

en: Resize toolbox
fi: Muuta ty&ouml;kalulaatikon kokoa

en: Resubmit those which have reported error
fi: Uudelleenl&auml;het&auml; ne joissa virheit&auml;

en: Retry
fi: Yrit&auml; uudelleen

en: Role name
fi: Rooli nimi

en: Roles and capabilities
fi: Roolit ja k&auml;ytt&ouml;oikeudet

en: Roles and capabilities saved.
fi: Roolit ja k&auml;ytt&ouml;oikeudet tallennettu.

en: SMTP Password
fi: SMTP Salasana

en: SMTP Secure
fi: Varmistettu SMTP

en: SMTP Submit e-mail test done
fi: SMTP e-mail l&auml;hetystesti valmis

en: SMTP User
fi: SMTP K&auml;ytt&auml;j&auml;

en: SQL Error while inserting user
fi: Tietokantavirhe tilaajan lis&auml;yksess&auml;

en: SQL Error while updating user
fi: Tietokanta tilaajan p&auml;ivityksess&auml;

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Serial
fi: Tallenna sarjanumero

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Saved.
fi: Tallennettu.

en: Scan CSV again
fi: Tutki CSV uudestaan

en: Schedule submit
fi: Ajasta postitus

en: Secure connection:
fi: Suojattu yhteys:

en: See fails
fi: Katso ep&auml;onnistuneet

en: See log
fi: Katso logi

en: See report fails by SMTP server
fi: Katso SMTP-palvelimen virheraportti

en: See the complete submit log
fi: Katso t&auml;ydellinen postituslogi

en: See this list users
fi: Katso t&auml;m&auml;n listan tilaajat

en: See users
fi: Katso tilaajat

en: Select a column
fi: Valitse sarake

en: Select all your subscribers (%s) to perform a massive action
fi: Valitse kaikki tilaajat (%s) suorittaaksesi massatoimintoja

en: Select at least one list and one language.
fi: Valitse v&auml;hint&auml;&auml;n yksi lista ja kieli.

en: Select one or more lists
fi: Valitse yksi tai useampia listoja

en: Select the %s filtered subscribers to perform a massive action
fi: Valitse %s suodatettua tilaajaa suorittaaksesi massatoimintoja

en: Select the post to insert in the newsletter
fi: Valitse artikkeli liitett&auml;v&auml;ksi uutiskirjeeseen

en: Send a confirmation e-mail to the unconfirmed users (not to the locked ones)
fi: L&auml;het&auml; vahvistus-e-mailit vahvistamattomille tilaajille (ei lukituille)

en: Send e-mail confirmation
fi: L&auml;het&auml; e-mail vahvistus

en: Send e-mails using SMTP (recommended)
fi: L&auml;het&auml; e-mailit k&auml;ytt&auml;en SMTP:t&auml; (suositus)

en: Send the newsletter manually
fi: L&auml;het&auml; uutiskirje manuaalisesti

en: Send the newsletter to the following lists
fi: L&auml;het&auml; uutiskirje seuraaville listoille

en: Sender
fi: L&auml;hett&auml;j&auml;

en: Sender e-mail
fi: L&auml;hett&auml;j&auml;n e-mailosoite

en: Sender name
fi: L&auml;hett&auml;j&auml;n nimi

en: Sending
fi: L&auml;hetet&auml;&auml;n

en: Sending SMTP is not enabled, the shipments are less reliable.
fi: SMTP ei ole k&auml;yt&ouml;ss&auml;, postitus ei ole luotettava.

en: Sending newsletter
fi: Uutiskirjett&auml; l&auml;hetet&auml;&auml;n

en: Sendings
fi: Postitukset

en: Sendings Error
fi: Postitusvirheet

en: Sendings OK
fi: Postitukset OK

en: Separator
fi: Erotin

en: Serial Key:
fi: Sarjanumero:

en: Set the current date and time as start submit time
fi: Aseta t&auml;m&auml;nhetkinen p&auml;iv&auml;ys ja aika postituksen alkamisajaksi

en: Shipping done, check that the mail has arrived.
fi: Postitus valmis, tarkista ett&auml; meili on saapunut.

en: Show/hide handlers
fi: Näytä/piilota kahvat

en: Sign Ups & Blocks
fi: Tilaukset ja estot

en: Sign up date user cant be understood
fi: Tilauspvm./tilaaja epselv&auml;

en: Sign ups
fi: Tilaukset

en: Sorry, this is a premium feature. Please, %s click here and see all the Knews Pro features.
fi: Sorry, t&auml;m&auml; on premium-ominaisuus. Klikkaa %s t&auml;st&auml; n&auml;hd&auml;ksesi kaikki Pro-ominaisuudet.

en: Special
fi: Erityinen

en: Start (now or deferred)?
fi: K&auml;ynnist&auml; (nyt tai viiv&auml;stetty)?

en: Start now
fi: Aloita nyt

en: State
fi: Tila

en: Stats
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Step
fi: Vaihe

en: Stop and delete this submit now
fi: Pys&auml;yt&auml; ja poista t&auml;m&auml; postitus nyt

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit automatic
fi: Postita automaattisesti

en: Submit deleted
fi: Postitus poistettu

en: Submit end
fi: Postitus p&auml;&auml;ttyy

en: Submit error.
fi: Virhe postituksessa.

en: Submit method
fi: L&auml;hetystapa

en: Submit method:
fi: Postitustapa:

en: Submit newsletter
fi: Postita uutiskirje

en: Submit priority updated
fi: Postituksen t&auml;rkeysaste p&auml;ivitetty

en: Submit start
fi: Postitus alkaa

en: Submit start time updated
fi: Postituksen alkamisaika p&auml;ivitetty

en: Submit this newsletter
fi: Postita t&auml;m&auml; uutiskirje

en: Submits
fi: Postitukset

en: Subscribe all users to the following mailing lists:
fi: Aseta kaikki tilaajat seuraaviin postituslistoihin:

en: Subscribe me
fi: Tilaa uutiskirje

en: Subscribe new WordPress users to:
fi: Liit&auml; uudet WordPress-k&auml;ytt&auml;j&auml;t:

en: Subscribe to list
fi: Tilaa lista

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: Subscription Error Dialog (Message)
fi: Tilausvirhe (Viesti)

en: Subscription Error Dialog (Title)
fi: Tilausvirhe (Otsikko)

en: Subscription OK Dialog (Message)
fi: Tilaus OK (Viesti)

en: Subscription OK Dialog (Title)
fi: Tilaus OK (Otsikko)

en: Subscription done, you were already subscribed (AJAX message)
fi: Tilaus valmis, olit jo tilaaja (AJAX-viesti)

en: Subscription error (AJAX message)
fi: Tilausvirhe (AJAX-viesti)

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Target
fi: Kohde

en: Target for newsletter:
fi: Uutiskirjeen kohde:

en: Template
fi: Sivun malli

en: Test POP3 config
fi: Testaa POP3 asetukset

en: Test SMTP config
fi: Testaa SMTP:n asetukset

en: Text direction, Left To Right or Right To Left: put <span style="color:#e00">ltr</span> or <span style="color:#e00">rtl</span>
fi: Tekstin suunta, vasemmalta oikealla tai oikealta vasemmalle: <span style="color:#e00">ltr</span> tai <span style="color:#e00">rtl</span>

en: The WPML plugin was not detected, multilingual options are not functional
fi: WPML plugia ei havaittu, monikielisyys ei ole toiminnassa

en: The alternate text is very important, because most mail clients block initial image load and show the alternate image text.
fi: Vaihtoehtoinen kuvateksti on t&auml;rke&auml;, koska useimmat s&auml;hk&ouml;postiohjelmat eiv&auml;t n&auml;yt&auml; kuvia oletuksena.

en: The date range you have selected is not available.
fi: Valitsemasi aikav&auml;li ei ole saatavilla.

en: The directory /wp-content/plugins/knews/tmp must be writable (chmod 700)
fi: Hakemisto /wp-content/plugins/knews/tmp t&auml;ytyy olla kirjoitettavissa (chmod 700)

en: The e-mails submited to any e-mail terminated with @knewstest.com (like testing001@knewstest.com or xxx@knewstest.com) will be submited to: %s for your testing purposes
fi: Kaikki e-mailit jotka l&auml;hetet&auml;&auml;n @knewstest.com -p&auml;&auml;tteisiin osoitteisiin (kuten testing001@knewstest.com tai xxx@knewstest.com) l&auml;hetet&auml;&auml;n osoitteeseen: %s , testaustarkoituksessa

en: The field already exists
fi: Kentt&auml; on jo olemassa

en: The field has been added
fi: Kentt&auml; lis&auml;tty

en: The field name can't be empty
fi: Kent&auml;n nimi ei voi olla tyhj&auml;

en: The field name cant be empty
fi: Kentän nimi ei voi olla tyhj&auml;

en: The fields have been updated
fi: Kent&auml;t on p&auml;ivitetty

en: The first row is a header
fi: Ensimm&auml;inen rivi on otsikko

en: The language can't be localized
fi: Kielt&auml; ei voida lokalisoida

en: The last execution was done
fi: Viime toimenpide tehty

en: The multilanguage plugin has stopped working.
fi: Monikielisyysplugi lakkasi toimimasta.

en: The newsletter doesn't exists
fi: Uutiskirjett&auml; ei ole olemassa

en: The newsletter has been created successfully
fi: Uutiskirje luotu onnistuneesti

en: The read more text link
fi: Lue lis&auml;&auml; -linkin teksti

en: The single e-mail has been sent to:
fi: Yksitt&auml;inen meili on postitettu osoitteeseen:

en: The user already exists
fi: Tilaaja on jo olemassa

en: The user has been added and an e-mail confirmation has been sent
fi: Tilaaja on lis&auml;tty ja vahvistus-e-mail on l&auml;hetetty

en: The user has been added and from now on he will receive the newsletters
fi: Tilaaja on lis&auml;tty ja h&auml;n saa uutiskirjeet

en: The user has been added but an error occurred in sending e-mail confirmation
fi: Tilaaja on lis&auml;tty mutta tapahtui virhe vahvistusmeilin l&auml;hetyksess&auml;

en: The user has not been inserted
fi: Tilaajaa ei ole lis&auml;tty

en: The user was already introduced
fi: Tilaaja on jo olemassa

en: There are not yet users
fi: Ei tilaajia, viel&auml;

en: There have been created:
fi: Luotu:

en: There have been updated:
fi: P&auml;ivitettiin:

en: There is a videotutorial about Knews WYSIWYG Editor, %s view it in Youtube
fi: Katso video Knewsin WYSIWYG-editorista %s YouTubessa

en: There is already another newsletter with the same name!
fi: Samanniminen uutiskirje on jo olemassa!

en: There is no auto-created newsletter.
fi: Ei automaattisesti luotuja uutiskirjeit&auml;

en: This field is required to take it in some column
fi: T&auml;m&auml; on pakollinen kentt&auml; sarakkeeseen lis&auml;tt&auml;v&auml;ksi

en: This option no requires configuration, but in less traffic sites can be slow to submit
fi: T&auml;m&auml; vaihtoehto ei tarvitse asetuksia, mutta v&auml;hemm&auml;nliikenn&ouml;idyill&auml; sivustoilla l&auml;hetys voi olla hidasta

en: This option requires you to keep a window open during submission and does not allow deferred submits
fi: T&auml;m&auml; vaihtoehto edellytt&auml;&auml; ikkunan aukipit&auml;mist&auml; postituksen aikana, eik&auml; salli viiv&auml;stettyj&auml; postituksia

en: This post has been included into:
fi: T&auml;m&auml; artikkeli on liitetty:

en: This post still not included into any automated newsletter.
fi: T&auml;m&auml; artikkeli ei ole liitetty automatisoituihin uutiskirjeisiin.

en: This template requires Knews version %s you must update Knews before use this template
fi: T&auml;m&auml;n mallin k&auml;yttoauml; vaatii Knews %s -version.  P&auml;ivit&auml; Knews.

en: This template requires the professional version of Knews. You can get it %s here
fi: T&auml;m&auml;n mallin k&auml;yttoauml; vaatii Knews Pro -version.  Hanki se %s t&auml;&auml;lt&auml;

en: Time
fi: Aika

en: To download the .CSV, click %s here
fi: Tallentaaksesi .CSV-tiedoston, klikkaa %s t&auml;st&auml;

en: Today, at
fi: T&auml;n&auml;&auml;n,

en: Token
fi: Tunniste

en: Tomorrow, at
fi: Huomenna,

en: Total clicks
fi: Klikkaukset yht.

en: Total errors:
fi: Virheit&auml; yhteens&auml;:

en: Total submits
fi: Postitukset yhteens&auml;

en: Total:
fi: Yhteens&auml;:

en: UnSubscribe Error Dialog (Message)
fi: Tilauksen peruutus virhe (Viesti)

en: UnSubscribe Error Dialog (Title)
fi: Tilauksen peruutus virhe (Otsikko)

en: UnSubscribe OK Dialog (Message)
fi: Tilaus peruutettu OK (Viesti)

en: UnSubscribe OK Dialog (Title)
fi: Tilaus peruutettu OK (Otsikko)

en: Uncheck all mailing lists
fi: Poista valinta kaikista listoista

en: Unconfirmed
fi: Ei varmistettu

en: Undo
fi: Peruuta

en: Undo image changes
fi: Peruuta kuvan muutokset

en: Unique language
fi: Uniikki kieli

en: Unknown language
fi: Tuntematon kieli

en: Unsubscribe text 1
fi: Peruuta tilaus -teksti 1

en: Unsubscribe text 2
fi: Peruuta tilaus -teksti 2

en: Unsubscribe text link
fi: Peruuta tilaus -linkin teksti

en: Unsubscribe to list
fi: Peruuta listan tilaus

en: Unsubscribed users:
fi: Tilauksen keskeytt&auml;neet:

en: Unsubscriptions
fi: Keskeytetyt tilaukset

en: Update fields
fi: P&auml;ivit&auml; kent&auml;t

en: Update user
fi: P&auml;ivit&auml; k&auml;ytt&auml;j&auml;

en: Use WordPress's built-in CRON framework.
fi: K&auml;yt&auml; WordPressin CRON:ia.

en: Use as template:
fi: K&auml;yt&auml; pohjana:

en: Use in manual post selection
fi: Käytä manuaalisessa uutiskirjeessä

en: Use it for automate newsletters
fi: Käytä automaattisessa uutiskirjeessä

en: Use post edition date instead post creation date for the automated newsletters (older posts never included in automation, will be included if you edit it and activate this option)
fi: K&auml;yt&auml; artikkelin muokkausp&auml;iv&auml;&auml; luomisp&auml;iv&auml;n sijasta automatisoituihin uutiskirjeisiin (vanhat artikkelit sis&auml;llytet&auml;&auml;n jos muokkaat sit&auml; ja aktivoit t&auml;m&auml;n valinnan, muuten ei koskaan)

en: Use the CRON server (recommended)
fi: K&auml;yt&auml; palvelimen CRON:ia (suositeltu)

en: Use the JavaScript CRON emulation.
fi: K&auml;yt&auml; JavaScript CRON -emulaatiota.

en: Use the WPML defined languages to operate Knews in multilanguage mode
fi: K&auml;yt&auml; WPML: m&auml;&auml;ritt&auml;mi&auml; kieli&auml; k&auml;ytt&auml;&auml;ksesi Knewsia monikielisen&auml;

en: Use the qTranslate defined languages to operate Knews in multilanguage mode
fi: K&auml;yt&auml; qTranslaten asetuksissa m&auml;&auml;ritettyj&auml; kieli&auml; k&auml;ytt&auml;&auml;ksesi Knewsia monikielisen&auml;

en: User account:
fi: K&auml;ytt&auml;j&auml;tili:

en: User data updated
fi: Tilaajan tiedot p&auml;ivitetty

en: User deleted
fi: Tilaaja poistettu

en: User join date
fi: Liittymisp&auml;v&auml;

en: User not found
fi: Tilaajaa ei l&ouml;ydy

en: User password
fi: K&auml;ytt&auml;j&auml;n salasana

en: Users
fi: Tilaajat

en: Users imported: %s. Users found before (not re-imported): %s.
fi: K&auml;ytt&auml;ji&auml; tuotu: %s. Vanhoja k&auml;ytt&auml;ji&auml; (ei tuotu uudelleen): %s.

en: Users unconfirmed (You should do confirmation manually):
fi: Vahvistamattomat tilaajat (Tee vahvistukset manuaalisesti):

en: Using special characters (accents) correctly coded
fi: K&auml;ytet&auml;&auml;n erikoismerkkej&auml; (esim. aksentteja) oikein koodattuna

en: Value
fi: Arvo

en: WARNING
fi: VAROITUS

en: WPML: commercial plugin
fi: WPML: maksullinen lis&auml;osa

en: Warning! IE 6/7 can't edit newsletters! The editor uses HTML5 properties, you need upgrade at least to IE8, or use an modern Firefox, Chrome or Safari.
fi: Varoitus! IE 6/7 ei pysty muokkaamaan uutiskirjeit&auml;! Editori k&auml;ytt&auml;&auml; HTML5:sta, p&auml;iivit&auml; selain v&auml;hint&auml;&auml; IE8:aan, tai k&auml;yt&auml; modernia selainta: Firefox, Chrome tai Safari.

en: Warning! Opera can't edit newsletters. You must use a modern Firefox, Chrome, Safari or at least Internet Explorer 8.
fi: Varoitus! Opera ei pysty muokkaamaan uutiskirjeit&auml;! K&auml;yt&auml; modernia selainta: Firefox, Chrome, Safari tai v&auml;hint&auml;&auml;n IE8.

en: Warning! You arent selected any mailing list, do you want to continue?
fi: Varoitus! Et ole valinnut yht&auml;&auml;n postituslistaa. Haluatko jatkaa?

en: Warning! You should activate JavaScript to edit newsletters!
fi: Varoitus! Sinun tulisi sallia JavaScript selaimessa muokataksesi uutiskirjeit&auml;!

en: Warning: %sConfigure sender name before submit!
fi: Varoitus: %sAseta l&auml;hett&auml;j&auml;n nimi ennen postitusta!

en: Warning: if you haven't any mailing list opened, the subscription widget will not shown
fi: Varoitus: jos yksikään postituslista ei ole avoin, Tilaa-vimpainta ei näytetä

en: Warning: the email has no subject! %s Edit it again before submit!
fi: Varoitus: Uutiskirjeell&auml; ei ole otsikkoa!  %sMuokkaa ennen postitusta!

en: Warning: you haven't any mailing list opened for logged users, the subscription widget will not shown until you make log out
fi: Varoitus: yksikään postituslista ei ole avoinna kirjautuneille käyttäjille, Tilaa-vimpainta ei näytetää ennenkuin kirjaudut ulos

en: We have sent you a confirmation e-mail (AJAX message)
fi: L&auml;hetimme sinulle vahvistuss&auml;hk&ouml;postin (AJAX-viesti)

en: Welcome to Knews.
fi: Tervetuloa Knews:iin.

en: Widget "%s" label form
fi: Vimpaimen "%s" otsikko

en: Widget %s label form
fi: Vimpaimen %s nimi

en: Widget latest newsletters title
fi: Uusimmat uutiskirjeet -vimpaimen otsikko

en: Widget submit button
fi: Vimpaimen l&auml;het&auml;-nappi

en: Widget subscription form title
fi: Tilaa uutiskirje -vimpaimen otsikko

en: WordPress user syncronization
fi: WordPress-k&auml;ytt&auml;jien synkronointi

en: Write logs (in /wp-content/plugins/knews/tmp directory) in submits
fi: Tallenna logi (sijainti: /wp-content/plugins/knews/tmp directory) l&auml;hetysten yhteydess&auml;

en: Wrong e-mail
fi: V&auml;&auml;r&auml; emailosoite

en: Wrong e-mail address, please check (AJAX message)
fi: V&auml;&auml;r&auml; e-mail-osoite, tarkista (AJAX-viesti)

en: Wrong state
fi: V&auml;&auml;r&auml; tila

en: Yes
fi: Kyll&auml;

en: Yesterday, at
fi: Eilen,

en: You are downgraded the version of Knews, you can lose data, please update quickly
fi: Knewsin versio on muuttunut vanhempaan, voit menett&auml;&auml; tietoa, p&auml;ivit&auml; pian uusimpaan

en: You are downgraded to the free version of Knews, you can lose data, please update quickly! You can get the professional version %s here
fi: Olet p&auml;ivitt&auml;nyt Knewsin ilmaisversioon, voit menett&auml;&auml; tietoa, p&auml;ivit&auml; pikaisesti! Hanki Pro-versio %s t&auml;&auml;lt&auml;

en: You are in image edition mode. You must press Apply or Undo image changes (or press ESC key) before doing anything.
fi: Olet kuvan muokkaustilassa.  Klikkaa Hyv&auml;ksy muutokset tai keskeyt&auml; (tai paina ESC) ennen muita valintoja.

en: You can manually trigger the JavaScript CRON if your newsletter is not being sent for any reason: %s Run JS-Cron Now
fi: Voit ajaa JavaScript CRON -emulaation manuaalisesti jos uutiskirjeesi postitus ei jostain syyst&auml; toimi: %s K&auml;ynnist&auml; JS-Cron nyt

en: You can manually trigger this task now (only recommended for testing purposes) %s Run Automated Creation Now
fi: Voit ajaa t&auml;m&auml;n teht&auml;v&auml;n manuaalisesti nyt (suositellaan vain testaukseen) %s Suorita automaattinen luonti nyt

en: You cannot schedule a delayed delivery. You must leave an auxiliary window open (JavaScript CRON Emulation) until the sending ends
fi: Et voi ajastaa viiv&auml;stetty&auml; postitusta. JavaScript CRON-emulaation apuikkunan tulee olla avoinna kunnes postitus p&auml;&auml;ttyy

en: You dont have any mobile template!
fi: Sinulla ei ole mobiilitemplateja!

en: You must add this line in your webserver CRONTAB:
fi: Lisää seuraava rivi palvelimesi crontab -tiedostoon:

en: You must call the main blog www.yourdomain.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=knewsCron URL
fi: Polun tulee viitata sivuston juureen: www.yourdomain.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=knewsCron

en: You must choose a name for the new newsletter!
fi: Anna uutiskirjeelle nimi!

en: You must choose a template!
fi: Valitse uutiskirjeen malli!

en: You must first create a newsletter with insertable info (leave the %the_content%, %the_title% etc.)
fi: SInun t&auml;ytyy ensin luoda uutiskirje jossa insertoitava info (j&auml;t&auml; %the_content%, %the_title% yms.)

en: You must select a right date range
fi: Valitse oikea aikav&auml;li

en: You must upload a file.
fi: Tuo tiedosto.

en: You should be seeing the header and the four first lines of the CSV:
fi: Sinun pit&auml;isi n&auml;hd&auml; CSV:n otsikko ja nelj&auml; ensimm&auml;ist&auml; rivi&auml;:

en: You were already a subscriber (AJAX message)
fi: Olet jo tilaaja (AJAX message)

en: Your e-mail (used for the Knews Shop account):
fi: Email-osoitteesi (k&auml;ytet&auml;&auml;n Knews-kaupan k&auml;ytt&auml;j&auml;tiliss&auml;):

en: ajax_subscription
fi: Saat vahvistuksen tilauksestasi s&auml;hk&ouml;postiisi

en: ajax_subscription_direct
fi: Olet liittynyt postituslistalle

en: ajax_subscription_error
fi: Tapahtui virhe vahvistus-e-mailin l&auml;hetyksess&auml;

en: ajax_subscription_oops
fi: Olet jo tilaaja

en: ajax_wrong_email
fi: E-mail osoitteessasi on virhe. Tarkista

en: ajax_wrong_fields
fi: Täytä pakolliset tiedot

en: at
fi: klo.

en: blocked
fi: estetty

en: can't create the mailing list
fi: ei voi luoda postituslistaa

en: cant_read_text_1
fi: Etk&ouml; voi lukea uutiskirjett&auml;? Klikkaa

en: cant_read_text_link
fi: t&auml;st&auml;

en: confirmed
fi: varmistettu

en: day-month-year
fi: p&auml;iv&auml;-kuukausi-vuosi

en: default_alignment
fi: left

en: deleted
fi: poistettu

en: deleted list
fi: poistettu lista

en: desktop_version_text_link
fi: N&auml;yt&auml; ty&ouml;p&ouml;yt&auml;versio

en: dialogs_close_button
fi: Sulje

en: email_importation_body
fi: Olet tilannut #blog_name#:n uutiskirjeen, varmista tilauksesi klikkaamalla <a href="#url_confirm#">t&auml;st&auml;</a>.</p><p>Voit my&ouml;s kopioida ja liitt&auml;&auml; osoitteen selaimesi osoiteriville:<br>#url_confirm#</p>

en: email_importation_subject
fi: Uutiskirjeen tilaus

en: email_subscription_body
fi: <p>Olet tilannut uutiskirjeen: #blog_name#, vahvista tilauksesi klikkaamalla <a href="#url_confirm#">t&auml;st&auml;</a>.</p><p>Voit kopioida ja liitt&auml;&auml; osoitteen selaimen osoiteriville:<br>#url_confirm#</p>

en: email_subscription_subject
fi: Uutiskirjeen tilaus

en: here
fi: täällä

en: introduce value
fi: esittele arvo

en: inverse_alignment
fi: right

en: last 30 days
fi: viimeiset 30 p&auml;iv&auml;&auml;

en: last 7 days
fi: viime 7 p&auml;iv&auml;&auml;

en: last month
fi: viime kuukausi

en: last week
fi: viime viikko

en: minutes ago
fi: minuuttia sitten

en: mobile_version_text_link
fi: N&auml;yt&auml; mobiiliversio

en: month-day-year
fi: kuukausi-p&auml;iv&auml;-vuosi

en: never
fi: ei koskaan

en: not confirmed
fi: ei varmistettu

en: of
fi: /

en: qTranslate: free plugin
fi: qTranslate: maksuton lis&auml;osa

en: read_more_link
fi: Lue lis&auml;&auml;

en: subscription_error_message
fi: Kokeile uudestaan, kiitos. Kopioi linkki selaimesi osoiteriville.<br><br><strong>Pahoittelemme ylim&auml;&auml;r&auml;ist&auml; vaivaa</strong>

en: subscription_error_title
fi: Virhe tilauksessa

en: subscription_ok_message
fi: Saat uutiskirjeemme s&auml;hk&ouml;postiisi.<br><br><strong>. Kiitos.</strong>

en: subscription_ok_title
fi: Tilauksesi on vahvistettu

en: subscription_stop_error_message
fi: Yrit&auml; uudestaan, kiitos. Kokeile kopioida koko e-mail-linkki selaimesi osoiteriville.  Pahoittelemme ylim&auml;&auml;r&auml;ist&auml; vaivaa.

en: subscription_stop_error_title
fi: Tilauksesi peruuttaminen ep&auml;onnistui

en: subscription_stop_ok_message
fi: T&auml;st&auml; l&auml;htien et saa uutiskirjeit&auml;mme s&auml;hk&ouml;postiisi. Kiitos.

en: subscription_stop_ok_title
fi: Tilauksesi on peruttu

en: test mode
fi: testausmoodi

en: text_direction
fi: ltr

en: there is already a list with this name!
fi: t&auml;m&auml;nniminen lista on jo olemassa!

en: to date:
fi: loppu pvm:

en: unsubscribe_text_1
fi: Peruuta tilaus

en: unsubscribe_text_link
fi: t&auml;st&auml;

en: users
fi: tilaajat

en: widget_button
fi: Tilaa

en: widget_label_email
fi: E-mail:

en: widget_label_name
fi: Name:

en: widget_label_surname
fi: Surname:

en: widget_label_terms
fi: Hyväksyn käyttöehdot

en: widget_required
fi: Pakollinen tieto

en: widget_subtitle
fi: Tilaa uutiskirjeemme ja pysy ajan tasalla

en: widget_title
fi: Tilaa uutiskirje

en: year-month-day
fi: vuosi-kuukausi-p&auml;iv&auml;
